Poprzedni artykuł: Ten kosmetyk nazywany jest 'niewidzialnym podkładem'. Pierwsza partia... Następny artykuł: Kobiety mówią, że ten zestaw do brwi to ich najlepsza inwestycja. Tera...

Genialny trik na opadające powieki! To tak należy używać eyelinera

Masz opadające powieki i wydaje ci się, że kreski nie są dla ciebie? Fani z całego świata dziękują vlogerce za pokazanie triku, który pozwoli pożegnać się z tym problemem.

Opadających powiek nie sposób podkreślić tradycyjnymi kreskami wykonanymi eyelinerem tuż przy linii rzęs, ponieważ po otworzeniu oczu po prostu znikają pod fałdem skóry...  Jest jednak na to sposób. Kreska może być widoczna - trzeba tylko ją odpowiednio namalować.

Polecamy:  Wizażysta Kontigo perfekcyjnie zakrył silny trądzik modelki! Jak to zrobić?

Jak malować kreski na opadającej powiece?

Vlogerka Francesca Tanmizi, na Instagramie znana jako @workingwithmonolids, opublikowała na swoim koncie zaskakująco prosty trik na malowanie kresek na opadającej powiece tak, aby była ona naprawdę widoczna. Zamiast tworzyć ją przy linii rzęs, jak to się standardowo robi, ona rysuje grubą linię pośrodku ruchomej powieki. Dzięki temu po otworzeniu oka, linia pokazuje się kilka milimetrów nad rzęsami. Tę metodę nazywa się "pływającym eyelinerem".

Choć podczas malowania, na początku linia wydaje się dość abstrakcyjna i wygląda jak makijażowy błąd, to jednak potem nabiera ona sensu:) Problem pojawia się tylko w momencie, kiedy chcemy przy kimś uciąć sobie krótką drzemkę;)

Jeżeli jednak nie chcecie, aby po zamknięciu oczu na waszych powiekach widniała czarna kreska, a z drugiej strony marzycie o delikatnie podkreślonym oku, vlogerka radzi, aby w miejscu, w którym poleca namalowanie kreski eyelinerem, na całą powiekę aplikować cienie do powiek. Wtedy po ich zamknięciu, nad linią rzęs będzie widoczna jedynie kreska wykonana za pomocą cieni. 

Choć ta metoda zaprezentowana przez Tanmizi nie jest innowacyjna (podobne samouczki znajdziemy już np. na YouTube), to jednak jej materiał cieszy się niebywałym zainteresowaniem m.in. na Reddicie. Na Instagramie z kolei fani zasypują blogerkę podziękowaniami za zaprezentowanie tej sztuczki i rozwiązanie ich problemu. Jak widać, ten trik potrzebny jest wielu kobietom - zarówno tym o azjatyckim typie urody, jak i borykających się z problemem opadających powiek.

Znacie tę metodę, czy może dopiero z niej skorzystacie? 

Polecamy wam sprawdzone eyelinery:

eyelinery

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 09:19

Zobacz także

Nasze propozycje