Poprzedni artykuł: Ten kosmetyk to filtr instagramowy w tubce! Dzięki niemu twoja cera bę... Następny artykuł: Joanna Przetakiewicz pokazała się bez makijażu i doczepianych rzęs!

Blogerka udawała, że choruje na bielactwo, aby zdobyć popularność w sieci?

Makijaż,
,
, tagi: henna, przebarwienia na twarzy, piegi
Trend na dorabianie sztucznych piegów nikogo już nie dziwi. A udawanie bielactwa? Na taki krok zdecydowała się jedna z instagramerek.

Kiedyś piegi i znamiona na skórze były powodem do kompleksów, ale obecne są nie tylko modne, ale wręcz pożądane. Osoby naturalnie nieobdarzone wystarczającą ilością piegów próbują różnych sposobów, aby w mniej lub bardziej permanentny sposób, dodać sobie uroku. Dziś, dodające kobiecości piegi robimy z henny do ciała, farbki do włosów lub brązowej kredki. Jedna z Instagramerek poszła o krok dalej...

Źródło: Instagram

Zobacz także: Piegi wracają do łask, jak je wyeksponować?
Uglysxegirl jest wierną fanów fake freckles - na profilu blogerki trudno znaleźć zdjęcie bez nich. Trzeba przyznać,  że doszła w tym do wyjątkowej wprawy, ponieważ nie da się ich odróżnić od tych naturalnie występujących u osób piegowatych. Emilya stosuje hennę ziołową, a filmikami z ich wykonania chętnie dzieli się z obserwatorami.

Blogerce nie wystarczyły jednak same sztuczne piegi. By wyróżnić się, spróbowała upodobnić się do osoby chorej na bielactwo. Namalowała na swojej twarzy i szyi duże przebarwienia, które w połączeniu z bladym odcieniem jej skóry, stworzyły iluzję choroby

Obserwatorzy po obejrzeniu filmu opublikowanego przez Emilye są podzieleni – część uważa, że nie ma w tym nic złego; część, że to niepokojące, że zdrowa osoba zmienia swój wygląd tak, by upodobnić się do kogoś chorującego na poważną chorobę skóry.

Źródło: Instagram

Czy duże przebarwienia na skórze mogą być estetyczne? Zazwyczaj osoby, które faktycznie cierpią na bielactwo lub inną chorobę skóry wstydzą się jej i ukrywają ją przed światem. Namawiamy do akceptowania swojego ciała i jego niedoskonałości, a nie próby modyfikowania go tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę innych. A wy co myślicie? Zdecydowalibyście się na namalowanie przebarwień na swojej skórze? 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 czerwca 2019, 02:57

Nasze propozycje