Poprzedni artykuł: Sprawdzone sposoby na mycie pędzli do makijażu Następny artykuł: Dzięki linii Photofocus marki wet n wild pokochasz swoje selfie bez fi...

Dzięki tym trikom twoje przedłużane rzęsy będą trzymały się jeszcze dłużej

Makijaż, , tagi: przedłużanie rzęs
Jeśli wcielisz je w życie tuż po wykonaniu zabiegu przedłużania rzęs, masz pewność, że będziesz się cieszyć spektakularnym spojrzeniem przez długi czas.

Przedłużanie rzęs od wielu lat nie wychodzi z mody. Co więcej, może wyglądać naprawdę naturalnie i pięknie podkreślać spojrzenie. Dobrze wykonane doczepiane rzęsy powinny utrzymywać się około miesiąca. Ich stopniowe wypadanie to naturalny proces, ale istnieją sposoby, które zdecydowanie przedłużają trwałość zabiegu.

Źródło: Istock

Zobacz także: Mity na temat przedłużania rzęs

Jak przedłużyć trwałość rzęs?

Eli­za­beth Chan­dler, ekspertka od przedłużania rzęs w rozmowie z "Daily Mail" zdradziła swoje sposoby na to, aby jak najdłużej cieszyć się długimi i gęstymi rzęsami po zabiegu. 

Pierwsze 24 godziny po doklejeniu sztucznych rzęs

Ekspertka zaznacza, że pierwsza doba po wykonaniu zabiegu jest kluczowa dla tego, jak później będą utrzymywać się rzęsy. W tym czasie musimy bezwzględnie unikać wody. Zabroniony jest prysznic, mycie głowy, a nawet przemywanie oczu wodą micelarną. Jeśli oko w tym czasie nam załzawi, istnieje później większa szansa, że będziemy tracić rzęsy szybciej. Woda i łzy źle wpływają na klej do rzęs, który potrzebuje wielu godzin, aby się w pełni utwardzić.

Olejki są zakazane przy sztucznych rzęsach

Równie destrukcyjnie na przedłużane rzęsy działają wszelkiego rodzaju kosmetyki o olejowych formułach. Absolutnie zakazane w trakcie noszenia rzęs jest zmywanie makijażu dwufazowym płynem, a jeśli lubisz nakładać na buzię olejowe serum, powinnaś uważać, aby w żadnym wypadku nie dotknęło ono rzęs i powiek. 

Wysoka temperatura źle wpływa na sztuczne rzęsy

Jesteś fanką sauny? Niestety, jeśli chcesz długo cieszyć się doczepianymi rzęsami musisz z niej zrezygnować. Wysoka temperatura może rozpuścić klej i sprawić, że włoski szybko wypadną. 

Codzienne czesanie sztucznych rzęs

Po zabiegu przedłużania rzęs powinnaś otrzymać od stylistki specjalną szczoteczkę, która służy do czesania rzęs. Powinnaś używać jej codziennie rano. Długie rzęsy mogą się plątać, a oprócz tego, że nie wygląda to estetycznie, to jeszcze bardzo obciąża powiekę i jest niewygodne. Splątanych rzęs będziesz chciała szybko pozbyć się sama.

Kosmetyki do mycia sztucznych rzęs 

Oprócz codziennego czesania równie ważne jest także mycie rzęs. W tym celu najlepiej użyć specjalnego szamponu do przedłużanych rzęs, ale tu sprawdzą się także wszelkiego rodzaju delikatne środki myjące o beztłuszczowej formule, na przykład pianki do mycia skóry wrażliwej. 

Stosujecie się do tych wszystkie zasad, które wymieniła stylistka rzęs?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2019, 11:23

Nasze propozycje