Poprzedni artykuł: Te kosmetyki przetrwają nie tylko największy upał, ale i kąpiel w base... Następny artykuł: Ta satynowa pomadka kosztuje teraz 11 zł zamiast 56!

Prosty sposób na rozjaśnienie podkładu

Makijaż,
,
, tagi: triki makijażowe, podkład
Nawet najlepszym przydarza się nie trafić z kolorem podkładu, szczególnie, gdy nie mamy możliwości wypróbowania go na twarzy. Znamy trik, który rozwiąże ten problem.

Najczęściej to osobom o bardzo jasnym odcieniu skóry zdarza się, że ich ulubiony pod względem formuły podkład nie posiada odpowiedniego koloru dopasowanego do ich cery. Na szczęście producenci kosmetyków proponują nam coraz szersze gamy odcieni. Ale czasami po prostu przez przypadek kupimy za ciemny podkład - co wtedy?

Jak rozjaśnić podkład?

Dotychczas radziłyśmy sobie poprzez dodawanie specjalnych rozjaśniaczy do podkładu, na przykład Pro Foudation Mixer z NYX. Dzięki tego typu produktom fluid nie powinien stracić swoich właściwości, takich jak krycie czy nawilżenie. Jest to jednak dodatkowy wydatek. Okazuje się, że jest łatwiejszy i bardziej budżetowy sposób.

Zobacz także:Ten medyczny podkład ukrywa wszelkie niedoskonałości skóry i poprawia jej stan!

Krem z filtrem i podkład

Radzimy, by do za ciemnego podkładu dodać krem, które zapewne większość z was już i tak posiada w kosmetyczce. Mowa o... wysokim filtrze do twarzy. Blokery słońca mają często tę wadę, że bielą nam skórę. Dodając odrobinę do zbyt ciemnego podkładu, zamieniamy tę wadę w zaletę. Może jedynie zmniejszyć się krycie produktu, ale wzbogacamy nasz fluid o dodatkową, przydatną szczególnie latem cechę, jaką jest ochrona przed słońcem. Czy to nie idealne rozwiązanie? 

Więc jeśli kupiłyście ulubiony kosmetyk w o ton za ciemnym odcieniu, lub gdy letnia opalenizna zeszła z waszej skóry, a nadal chcecie korzystać z dotychczasowego podkładu, spróbujcie naszego triku z filtrem do twarzy. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2019, 02:25

Nasze propozycje