Poprzedni artykuł: Najlepsze korektory do twarzy - antybakteryjne, kryjące i kamuflaże Następny artykuł: Hit Instagrama – tymczasowe powiększanie ust Cinderella Lips

Jak zdjąć hybrydę? Sposób, który nie zniszczy paznokci

Makijaż, , tagi: manicure hybrydowy
Samodzielne zdjęcie hybrydy nie spowoduje osłabienia twoich paznokci, o ile zastosujesz się do kilku naszych wskazówek.

Wykonywanie hybrydy w domowych warunkach staje się coraz powszechniejsze. Nic dziwnego, produkty do wykonywania hybrydy są łatwo dostępne i przystępne cenowo, a w internecie bez kłopotu znajdziemy poradniki o tym, jak krok po kroku zrobić trwały i śliczny manicure hybrydowy. Co jednak zrobić, gdy chcemy pozbyć się starej hybrydy?

jak zdjąć lakier hybrydowy

Źródło: Unsplash.com

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Wiele osób uważa, że hybryda niszczy paznokcie, podczas gdy najbardziej destrukcyjne dla płytki jest nieodpowiednie zdejmowanie lakieru. Dlatego właśnie warto przyłożyć się do procesu zdjęcia lakieru hybrydowego, a nie pośpiesznie go spiłowywać, aby pomalować paznokcie na nowy kolor. Niestety, manicure hybrydowy to czasochłonny proces, szczególnie jeśli wykonujemy go same. 

Jak przygotować się do zdjęcia hybrydy? Oto, co będzie ci potrzebne:

  • aceton lub zmywacz do paznokci hybrydowych (z acetonem)
  • waciki bezpyłowe
  • folia aluminiowa
  • drewniane patyczki do manciure
  • bloczek polerski

Na początek przetrzyj powierzchnię paznokci bloczkiem, aby pozbyć się warstwy topu. Dzięki temu nałożony za chwilę aceton lepiej wniknie w lakier i sprawi, że ten szybciej się rozpuści. 

Namocz wacik bezpyłowy w acetonie, przyłóż do płytki paznokcia, a następnie kawałkiem folii zawiń palec tak, aby wacik nie miał kontaktu z powietrzem. Dzięki temu aceton nie wyparuje tak szybko. Zawinięte paznokcie trzymaj przez około 15 minut, następnie odwiń jeden z nich i sprawdź drewnianym patyczkiem czy lakier odchodzi bez większego problemu. Jeśli musisz użyć siły, bądź zauważysz, że na powierzchni płytki pozostaje baza, poczekaj jeszcze kilka minut. 

Następnie patyczkiem delikatnie przesuwaj po płytce zdejmując w ten sposób stary lakier. Resztki lakieru i bazy delikatnie oczyść używając bloczka polerskiego. Pamiętaj, aby nigdy nie piłować płytki paznokcia zwykłym pilnikiem, bo widocznie ją osłabisz.

W salonach manicurzystki najczęściej zdejmują hybrydę za pomocą frezarki. Jeśli jesteś niedoświadczoną osobą, to nie zalecamy tego sposobu. Podobnie jak w przypadku pilnika, bardzo łatwo jest 'przepiłować' nią płytkę. W domowych warunkach możemy jej używać jedynie jeśli piłujemy paznokcie zbudowane na żelu.

Po zdjęciu starego lakieru i dokładnym oczyszczeniu płytki z jego resztek, nie pozostaje nam nic innego, jak odsunąć skórki i wykonać nowy mani lub pokryć paznokcie wzmacniającą odżywką

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 20:38

Nasze propozycje