Poprzedni artykuł: Delikatny makijaż - jak zrobić i jakich kosmetyków użyć? Następny artykuł: Modne paznokcie 2020: snake skin nails

Laminowanie brwi - efekty przed i po [MÓJ PIERWSZY RAZ]

Laminowanie brwi w bezpieczny sposób poskromi niesforne włoski na wiele tygodni. W dodatku efekt, jaki daje jest teraz niesamowicie modny.

Do tej pory przetestowałam kilka metod regulacji i stylizacji brwi - ostatnio moim ulubionym zostało nitkowanie brwi. Dotychczas nie wyobrażałam sobie także wyjścia z domu bez podkreślonych włosków. Nawet jeśli miałam brwi pofarbowane henną, dodatkowo używałam kredki i żelu do utrwalenia brwi. Wszystko dlatego, że pomimo odpowiedniej regulacji i henny moim brwi brakowało nieco wyrazu, a same włoski były niewidoczne. Dlatego zdecydowałam się na laminację brwi i, jak się szybko okazało, ten zabieg został stworzony specjalnie dla mnie!

Laminacja brwi krok po kroku

Ekspertka od laminacji brwi - Włada z Waw.Brows potwierdziła, że efekt na moich brwiach będzie doskonały. A to dlatego, że naturalnie mam dość cienkie, jasne i rosnące w dół włoski. Tak wyglądały moje brwi przed zabiegiem.

laminacja brwi efekty przed i po

Zdjęcie własne

Zabieg laminacji brwi polega na nałożeniu specjalnych preparatów, które utrwalą i odżywią włoski, a od laminacji rzęs różni się jedynie precyzyjnością zabiegu - w przypadku brwi nie ma potrzeby nawijania każdego włoska na specjalną rolkę, więc zabieg jest szybszy. Mimo wszystko musimy zarezerwować sobie na niego około 50 minut, ponieważ każdy z aktywnych preparatów trzymany jest na włoskach przez kilkanaście minut. 

Jak zabieg wygląda krok po kroku? Stylistka brwi oczyszcza skórę, a następnie aplikuje na włoski za pomocą specjalnej precyzyjnej szczoteczki pierwszy z produktów, który ma za zadanie otworzyć łuskę włosa. Kolejno nakłada na brwi kawałki przezroczystej foli i czeka, aż preparat wniknie we włoski. 

laminacja brwi efekty przed i po

Bardzo ważny etap to nałożenie drugiego preparatu - to on utrwala włoski i zapewnia długotrwały efekt uniesienia ich. Za to preparat numer trzy to ten, który nadaje brwiom efekt botoksu - pogrubia je, odżywia, wzmacnia i nadaje blasku. 

Po aplikacji wszystkich trzech kosmetyków do tzw. "trwałej" brwi stylistka przystępuje do delikatnej depilacji włosków pęsetą. Okazuje się bowiem, że gdy uniesiemy brwi ku górze układają się one lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, a mocna regulacja nie jest potrzebna. Czasami nie ma także konieczności farbowania włosków, bo ostatni etap dostatecznie je wzmacnia i pogrubia.

laminacja brwi efekty przed i po

Ja jednak jestem fanką ciemniejszych brwi, dlatego Włada nałożyła na włoski specjalną farbkę - nie standardową hennę, bo taka mogłaby zmniejszyć efekt trwałej na brwiach. 

laminacja brwi efekty przed i po

Jak dbać o brwi po laminacji?

Jeśli odpowiednio zadbamy o włoski po zabiegu, satysfakcjonujący efekt utrzyma się do 6 tygodni. Brwi po laminacji mogą być nieco przesuszone - dlatego warto codziennie za pomocą szczoteczki nakładać na nie ulubiony olejek, na przykład rycynowy. Ponieważ włoski po laminacji są bardzo podatne na stylizację należy codziennie rano przeczesać je dokładnie ku górze i ułożyć według upodobań, na przykład w stylu bardzo modnych fluffy brows. Tak ułożone brwi będą prezentować się bez zarzutu przez cały dzień. 

Czy laminacja brwi jest bezpieczna?

Preparaty używane w trakcie zabiegu laminacji brwi są takie same jak te, których używa się podczas trwałej na rzęsy. Nie szkodzą więc i oczom i skórze. Zawierają 1,5 % utrwalacz, nadtlenek wodoru i odżywcze olejki. Laminacja włosów nie tylko nie osłabia ich, ani nie sprawia, że szybciej wypadają, ale nawet powoduje ich zagęszczenie i lepszy wygląd.

laminacja brwi efekty przed i po

Ile kosztuje laminacja i botoks brwi

Koszt laminacji i botoksu brwi, który jest dodatkiem do zabiegu, zależy od wielkości miasta w jakim jest wykonywany. W Warszawie ceny zaczynają się od 100 zł za samą laminację, od 150 do 220 zł za laminację z botoksem i barwieniem. W Krakowie, Gdańsku i Poznaniu ceny są nieco niższe - od 120 do 150 zł. W małym mieście za laminacje i botoks zapłacimy od 100 do 120 zł. 

Źródło zdjęcia głównego: materiały własne

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 19:35

Nasze propozycje