Poprzedni artykuł: Kultowa paletka cieni do powiek za 15 złotych? Nie przegapcie tej prom... Następny artykuł: 'Przede wszystkim nie skleja rzęs, za to pogrubia je i wydłuża' - ten...

Tego nie wolno Kate Middleton! Makijaż księżnej regulują surowe zasady

Księżna Kate musi przestrzegać wielu restrykcyjnych zasad nie tylko w kwestii ubioru, ale także makijażu. Zakazane są dla niej m.in. sztuczne rzęsy czy czerwona szminka. Co jeszcze?

Kate Middleton zna jest z perfekcyjnego wizażu, ale... na pewno zauważyłyście, że właściwie zawsze wygląda tak samo. Jej makijaż to zawsze delikatne cieniowanie na powiece, maskara, pomadka nude oraz róż na policzkach. Co ciekawe Kate Middleton bardzo często maluje się sama, samodzielnie wykonała m.in. swój makijaż ślubny. Mimo dużej pasji do makijażu księżna musi przestrzegać zasad wizażu obowiązujących na dworze królewskim. Czego nie wolno Kate Middleton?

Zobacz także: Fanką tej marki jest sama Kate Middleton - sprawdziłyśmy, jak działa krem z... aktywnym tlenem!

Tak nie może malować się Kate Middleton

Jak informuje portal "Bright Side" księżna Kate zawsze musi stawiać na możliwie jak najbardziej naturalny makijaż. Kate nie wolno przede wszystkim używać pomadek do ust w ciemnych kolorach np. czerwieni czy fuksji, które musi zastępować szminkami o neutralnych barwach. Zakaz używania ciemnych i jaskrawych kolorów dotyczy także paznokci oraz makijażu oczu. Nie do końca wskazana jest wyciągnięta kreska, dlatego Kate zazwyczaj zobaczymy jedynie z subtelnie przyciemnioną linią rzęs.

Zresztą w kwestii makijażu oka czeka nas kolejna niespodzianka - księżna nie może doklejać sztucznych rzęs, ani nawet kępek. Jedyny element makijażu, w którym Kate nie musi być minimalistką to róż. Zanim Kate trafiła na dwór królewski uwielbiała się opalać i używała dużej ilości bronzera, później zamieniła go właśnie na bardziej elegancki róż.

Warto zaznaczyć, że przedstawicielkom rodziny królewskiej zakazuje się publicznego wykonywania poprawek w makijażu - nawet jeśli mowa o dyskretnym przypudrowaniu twarzy. Taka czynność uznawana jest za nieelegancką i nie na miejscu. To właśnie dlatego makijaż Kate Middleton musi być trwały - księżna używa kryjących podkładów i dużej ilości pudru, aby uniknąć poprawiania make upu w ciągu dnia.

Co myślicie o makijażu Kate Middleton? Naszym zdaniem, mimo wielu zakazów księżna i tak wygląda pięknie. :)

Zobacz także: Pielęgnacyjny sekret księżnej Kate - to TEMU kosmetykowi zawdzięcza przepiękną cerę!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 16:39

Zobacz także

Nasze propozycje