Poprzedni artykuł: Nie tylko Rossmann - w tej drogerii teraz też kupisz kosmetyki do maki... Następny artykuł: TEST REDAKCJI: Testujemy nowości Eveline Cosmetics. Wśród nich hitowa...

Zdziwisz się, czym możesz zastąpić zmywacz do paznokci

Makijaż, , tagi: zmywacz do paznokci
Nie masz przy sobie zmywacza do paznokci, a musisz szybko pozbyć się resztek starego lakieru? A może masz dość tego, jak klasyczny zmywacz wysusza płytkę oraz skórę wokół paznokci? Znamy bardzo prosty sposób, aby temu zaradzić.

Nadal wiele kobiet wybiera klasyczny lakier do paznokci zamiast jego hybrydowego odpowiednika. Problem zaczyna się, gdy musimy zmyć stary lakier z płytki, a w naszej domowej kosmetyczce brakuje środka do ściągania lakieru. Kolejny kłopot, jaki dotyczy zdejmowania lakieru to fakt, że większość zmywaczy, szczególnie tych z dodatkiem acetonu, niezwykle osłabia płytkę paznokcia. Może to także wpłynąć na wysuszenie skórek, a nawet wywoływać reakcję alergiczną na wrażliwej skórze. 

Źródło: IStock

Jak zmyć lakier bez zmywacza?

Rozwiązaniem może być naturalny zamiennik zmywacza do paznokci, który nie wysusza skóry i nie powinien zadziałać drażniąco na płytkę paznokcia. Co więcej, doskonale poradzi sobie nawet z najtrudniejszym do usunięcia, czerwonym i niebieskim odcieniem lakieru. Bez problemu zrobicie go w domu.

Źródło: IStock

Jak wykonać domowy ściągacz lakieru?

Potrzebne są do tego dwie rzeczy, które niemal każdy ma zawsze w swoim domu. Jest to ocet i sok z cytryny. Obie substancje mieszamy w stosunku 1:1. Powstały płyn ma odczyn kwasowy, więc z łatwością poradzi sobie z klasycznym lakierem do paznokci. Mało tego, jeśli zrobimy więcej naturalnego zmywacza, może posłużyć nam jako bardzo skuteczny i nietoksyczny środek do mycia powierzchni w domu - bez trudu poradzi sobie on z zaschniętymi plamami na blacie kuchennym lub kafelkach. 

Jak się okazuje, te dwie niezwykle tanie rzeczy, jakimi są ocet i cytryna, naprawdę warto mieć zawsze w domu! 

Pamiętajcie też, że dobrym sposobem, aby jak najbardziej zmniejszyć negatywne skutki działania wszelkich substancji na naszą skórę wokół paznokci, jest nałożenie grubej warstwy tłustego kremu lub wazeliny na skórki, a dopiero później przystąpienie do zmywania paznokci.

Zobacz także: Zapomnij o tradycyjnym frenchu! Teraz modny jest 'micro french manicure'

Źródło zdjęcia głównego: IStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 października 2019, 02:37

Nasze propozycje