Poprzedni artykuł: Masz tłustą i szarą cerę? Sięgnij po... niebieski puder Następny artykuł: Makijaż na Halloween - jak zrobić sztuczną ranę?

Ta kobieta poszła na lifting rzęs. Nie takiego efektu oczekiwała

Makijaż, , tagi: lifting, rzęsy
Stylistka źle utrwaliła i popaliła jej rzęsy. Kobieta zapytała internatów co zrobić, aby wróciły do normalności i pokazała efekty nieudanego zabiegu. To trzeba zobaczyć.

Dobrze wykonany lifting rzęs potrafi w spektakularny sposób podnieść i podkręcić rzęsy. Polecany jest szczególnie dla tych osób, które mają gęste i długie swoje rzęsy, ale są one bardzo proste. Dzięki użyciu specjalnych preparatów oraz odpowiednio dobranego wałka, na który 'nakręca' się rzęsy, uniesione włoski podkreślają spojrzenie nawet przez miesiąc. Wiele gwiazd zamieniło doczepianie rzęs właśnie na lifting - między innymi Julia Wieniawa deklaruje, że regularnie korzysta z tego zabiegu.

Zobacz także: Wszystko co musisz wiedzieć o laminowaniu i botoksie rzęs

Źle wykonany lifting rzęs

Niestety, nie zawsze lifting rzęs wygląda korzystnie - szczególnie, jeśli jest źle wykonany. Przekonała się o tym jedna z internautek, która z przerażeniem po wizycie w salonie kosmetycznym dodała zdjęcie efektów na jedną z facebookowych grup zrzeszającą fanki makijażu. 

Źródło: Facebook/Qualitymakeup

Co zrobić, aby rzęsy znów były 'normalne'? - zapytała.

Inne kobiety poradziły jej, aby postarała się moczyć rzęsy w wodzie. Po zabiegu stylistki często przestrzegają, aby tego nie robić bo klej może wtedy niedostatecznie się utrwalić. Niestety, moczenie włosków nie przywróciło ich pierwotnego stanu.

Rzęsy w trakcie liftingu zostały przepalone, a każda z nich utrwalona w inną stronę. Stylistka dobrała także wałeczek w złym rozmiarze, a sam preparat do skrętu trzymała zbyt długo. 

Internautki przekonywały kobietę, aby ta udała się do salonu i poprosiła o zwrot pieniędzy za źle wykonaną usługę. 

Lifting rzęs - co zrobić, kiedy zabieg się nie uda?

Najskuteczniejszym sposobem na naprawę rzęs po nieudanym zabiegu liftingu jest tak zwana relaksacja. Na włoski aplikuje się specjalny środek chemiczny, który rozpuszcza utrwalony wcześniej klej. Niestety, niewiele salonów go proponuje i powinna go wykonać doświadczona stylistka rzęs. 

Pod postem odezwały się dziewczyny, które również zmagały się z podobnym problemem. Deklarowały, że były bliskie obcięcia sobie rzęs! Ostatecznie na pozbycie się efektów nieudanego zabiegu musiały czekać około dwóch miesięcy.

Preparaty do liftingu rzęs są coraz tańsze i łatwiej dostępne. Przez co niedostatecznie doświadczone osoby, bez specjalistycznych kursów mogą proponować nam zabiegi w o wiele niższej cenie. Nie warto się na to nabierać! Pamiętajmy, że źle wykonany skręt włosków to najmniejsze powikłanie- największe to problemy ze wzrokiem. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 grudnia 2019, 20:19

Nasze propozycje