Poprzedni artykuł: Kosmetyczka pokazała, jakie są skutki samodzielnego przedłużania rzęs!... Następny artykuł: Julia Wieniawa w mocnym makijażu, który nie wszystkim się spodobał

Jak zrobić holograficzny manicure?

Makijaż,
,
, tagi: manicure hybrydowy
Podpowiadamy, jak w domowych warunkach wykonać piękny manicure hybrydowy z efektem holo!

Holograficzne paznokcie wcale nie wychodzą z mody. Co więcej, są bardzo proste do wykonania. Wystarczą przybory do manicure hybrydowego i odpowiedni pyłek, dzięki któremu uzyskamy piękny efekt odbicia światła. 

Jak wyglądają holograficzne paznokcie? 

Na pierwszy rzut oka może przypominać kultową syrenkę. Różni się jednak tym, że odbijając światło tworzy taflę podobną do tej, którą widzimy na rozlanej benzynie. Lustrzany blask przełamany drobinkami brokatu i tęczą światła tworzy hipnotyzujący efekt. Drobny proszek nazywany "pyłkiem holo" wcieramy specjalną pacynką w warstwę dyspersyjną lakieru. Nałożony na wszystkie paznokcie tworzy spektakularne i nieoczywiste załamanie światła i koloru, aż ciężko oderwać wzrok! 

Najbardziej klasyczne holo to to w kolorze srebra. Wygląda jak przejrzyste lustro złamane tęczą koloru. Pyłek holo występuje jednak w wielu innych, równie spektakularnych barwach. Duże znaczenie ma także lakier, na jaki nakładamy efekt. Jeśli wybierzemy biały lakier - holograficzne lustro będzie jaśniejsze. Natomiast na ciemniejszym lakierze - czerwonym lub czarnym - efekt będzie nieco inny. 

Źródło: Pinterest

Gdzie kupić pyłek holo?

Najłatwiej dostępne pyłki holograficzne to te od znanych marek lakierów hybrydowych. W swojej ofercie pyłki o tym efekcie mają:

  • Semilac
  • NeoNail
  • Indigo

U dwóch pierwszych producentów kupimy je za około 25 złotych. W Indigo ta sama gramatura jest jednak o wiele tańsza- za 2,5 grama pyłku zapłacimy tylko 7 zł. Wszystkie pyłki cechuje podobna trwałość, jeśli manicure jest odpowiednio wykonany. 

Jak zrobić efekt holo na paznokciach?

Holograficzne paznokcie to bardzo prosty do wykonania manicure. Poniżej znajdziecie krótką instrukcję wykonania tego zdobienia paznokci. Pamiętajcie, aby przygotować lampę UV, bazę i wybrany kolor lakieru hybrydowego, top, pyłek i specjalną pacynkę

1. Odsuń i opracuj skórki, a potem zmatuj bloczkiem polerskim i cleanerem płytkę paznokcia. Nałóż bazę i utwardź w lampie UV.

2. Nałóż warstwę lakieru hybrydowego i utwardź w lampie. Pamiętaj, aby nie dotknąć i nie zalać skórek. Czas utwardzania lakieru powinien być dostosowany do mocy lampy, którą posiadasz. 

3. Pacynką nanieś małą ilość pyłku na paznokieć i wcieraj produkt na całą płytkę. Pamiętaj, by pokryć go równomiernie, również przy krawędzi paznokcia. Gdy efekt będzie zadowalający, strzep pędzelkiem nadmiar proszku. 

4. Pokryj paznokcie topem i utrwal w lampie. 

Pamiętaj, aby przed nałożeniem efektu na paznokieć nie dotykać jego powierzchni palcami - może to utrudnić przyklejenie produktu do płytki!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 października 2019, 21:35

Nasze propozycje