Poprzedni artykuł: Widziałyście już kwarcowe paznokcie? To absolutny hit na wiosnę - są... Następny artykuł: Ten manicure podbija internet! Tylko czy jest naprawdę luksusowy czy r... Advertisement

Ten makijaż zmieni sposób, w jaki jesteś postrzegana! To udowodnione!

Makijaż, , tagi: makijaż, maybelline, strobing
Od kilku sezonów wizażyści i blogerki urodowe na całym świecie lansują konturowanie przez rozświetlanie. Czy strobing naprawdę działa? Poznaj wyniki eksperymentu!

Strobing to aktualnie jeden z najbardziej gorących trendów w makijażu, który zastąpił tradycyjne modelowanie twarzy. Zastanawiasz się, czy konturowanie przez rozświetlanie rzeczywiście odejmuje lat i zapewnia efekt wypoczętej, pełnej blasku skóry? Eksperyment, który przeprowadziła marka Maybelline New York, dowiódł, że tak! Na czym polegał ów eksperyment? Do udziału w nim zostały zaproszone dwie siostry – dwudziestoparoletnie bliźniaczki, pozornie nie do rozróżnienia. Jedna z nich miała wykonany strobing rozświetlaczem w sztyfcie Master Strobing Stick, druga – nie. Dziewczynom przyglądała się grupa osób, a każdą z nich poproszono o wskazanie tej siostry, którą badani chętniej zabraliby na zakupy, imprezę, spacer, lub, która – ich zdaniem – zasługuje na bukiet kwiatów. Wynik? Częściej wybierano dziewczynę z efektem rozświetlenia! 

Eksperyment wykazał, że rozświetlenie twarzy, choć nie dla każdego zauważalne na pierwszy rzut oka, może wpłynąć na to, jak postrzega nas otoczenie. Udowodniono, że strobing podkreśla nasze atuty, ukrywając to, co uważamy za mniej atrakcyjne, a jednocześnie przyczynia się do tego, że przypisywane są nam inne pozytywne cechy. Po obejrzeniu wideo z eksperymentem, trudno jest nie zgodzić się z opinią badanych – dziewczyna, której makijaż został wykonany przy użyciu rozświetlacza Master Strobing Stick, wygląda na wypoczętą i sprawia wrażenie radośniejszej, bardziej towarzyskiej od swojej siotry.

Zobacz sama!

 A Ty wypróbowałaś już strobing? Jesteś zadowolona z efektów, jakie daje ta technika malowania? 

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje