Poprzedni artykuł: Baza zmniejszająca widoczność porów z Rossmanna Następny artykuł: Biały eyeliner - jak się nim malować i gdzie go kupić?

One stroke – jak malować paznokcie tą metodą?

Makijaż,
,
, tagi: paznokcie
One stroke przenosi obrazy malowane na płótnie na płytkę paznokcia. Polega na użyciu akrylowych farb, jednak nie tylko na akrylowych paznokciach. Arcydzieło można stworzyć na manicure hybrydowym i klasycznym.

Ile pomysłów, tyle technik zdobienia paznokci. One stroke jest jednak wyjątkowa. Dzięki użyciu pędzla i akrylowych farb, tworzymy dzieła sztuki na płytce paznokcia. W wielu przypadkach przedstawiane są elementy kwiatowe i zwierzęce. Wszystko dzieje się za jednym pociągnięciem pędzla. Niepozorne narzędzie może pomóc nam stworzyć wzory, o których umiejętność malowania byśmy się nie podejrzewały. Do one stroke, jak każdej innej metody ozdabiania paznokci potrzeba jednak wprawy.

Zobacz także: Wzory na paznokcie - najmodniejsze zdobienia z topowych nail barów

Jak zdobić paznokcie metodą one stroke?

Za to, jak wyglądał będzie manicure wykonany metodą one stroke odpowiada przede wszystkim rodzaj pędzla, jaki wybierzemy do pracy. Na rynku istnieje kilka jego rodzajów, które różnią się kształtem, gęstością włosków i ich rozstawieniem. Wśród najbardziej popularnych znajdują się:

  • pędzel wachlarz – w one stroke wykorzystuje się go do wykonywania tła, ale również elementów pociągłych, jak trawy,
  • pędzel płaski – najczęściej używany, mocno ścięty i o rzadkim włosiu, służy do budowy płatków kwiatów, czy liści,
  • liner – pędzel o najcieńszym włosiu, który formuje linie pełniące funkcję łodygi, czy wykończenia kwiatu.
  • pędzel szczotka – służy cieniowaniu namalowanych wcześniej elementów.

Oprócz pędzli, do wykonania wzorów metodą one stroke potrzebna jest również woda (moczenie pędzli jest niezbędne do wykonania określonych kształtów i zmiękczania włosia), farbki akrylowe (zastąpić możemy je również kolorowymi lakierami hybrydowymi) oraz baza, lakier i top coat, a także opcjonalnie, jeśli posiadamy ją w domu, sonda do zdobień.

Zobacz także:Efekt piany na paznokciach - jak wygląda i jak go wykonać?

Manicure wykonany metodą one stroke jest łatwiejszy niż może się wydawać. Żeby go stworzyć, wystarczy kolejno:

  1. Przygotować płytkę paznokcia jak zwykle, nadając jej odpowiedni kształt, dbając o skórki i odtłuszczając jej powierzchnię.
  2. Pomalować paznokieć na wybrany przez siebie kolor. Dobrze wybrać kontrastujący z planowanymi elementami ozdobnymi. Przy hybrydzie wcześniej pokryć paznokieć bazą i każdą z warstw utwardzić.
  3. Pokryć paznokieć topem i zmatowić go bloczkiem polerskim lub użyć topu matującego. Jeśli jest to żel lub hybryda, utwardzić.
  4. Pędzel namoczyć w wodzie, a jej nadmiar usunąć przy pomocy ręcznika papierowego.
  5. Farbki rozrobić z wodą, jeśli nie są produktem gotowym do aplikacji.
  6. Przejść do malowania. Przykładem może być stworzenie cieniowanego płatka kwiatu, gdzie każdą z części (róg) płaskiego pędzla maczamy w innym kolorze. Polecamy wybór bieli od zewnętrznej strony oraz wyrazistego koloru od wewnętrznej, stanowiącej podstawę kwiatu. Następnie przejść do blendowania na ręce i jednym ruchem stworzyć półkole, które uformują płatek.

Praktyka czyni mistrza, więc farb akrylowych można użyć również na kartce papieru, która będzie doskonałym płótnem do wykonywania prób naszego manicure. Jak robią to profesjonalistki? Zobaczcie same.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lutego 2020, 22:36

Nasze propozycje