Poprzedni artykuł: Drogeryjny eyeliner, który sprawia, że rysowanie kreski jest banalnie... Następny artykuł: Seksowny makijaż oczu? Wypróbuj ten wyjątkowy trik - działa bezbłędnie...

Chcesz, aby twój puder był bardziej skuteczny? Przesyp go do... cukierniczki!

Puder znowu wysypał ci się w torebce albo zabrudził toaletkę? Mamy na to prosty sposób ;)

Nie wyobrażamy sobie życia bez dobrego pudru matującego - pół-transparentny proszek jest nieoceniony, gdy trzeba zniwelować nadmiar sebum czy nawet po prostu utrwalić makijaż. Jednak sypkie kosmetyki mają to do siebie, że bywają męczące w obsłudze... Jak się z nimi obchodzić, by nie popaść w nadmierną irytację?

Jedna z użytkowniczek serwisu Reddit podzieliła się zaskakującym sposobem na przechowywanie sypkiego pudru - zamiast w oryginalnym pudełeczku z sitkiem, trzyma go w zdobionym szklanym pojemniku przypominającym... misterną cukiernicę. Na pierwszy rzut oka brzmi to dziwnie, ale gdy się nad tym przez chwilkę zastanowić, naprawdę ma sens!

Same pomyślcie: ile razy puder wysypywał się wam w nadmiarze przy najlżejszym ruchu opakowaniem? Jak często w powietrze wzbijał się obłoczek proszku, obsypując wasze ubrania? ;) Nie są to wcale rzadkie przypadki. Te problemy znikną, gdy ulokujemy puder w odpowiednio głębokim, stabilnym pojemniku - na przykład cukierniczce. Wystarczy zanurzyć w nim pędzel lub beauty blender, by spokojnie nabrać odpowiadającą nam ilość kosmetyku.

Źródło zdjęcia: tryshapepper/Reddit

Źródło zdjęcia: tryshapepper/Reddit

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ten prosty trik przełoży się na trwałość naszego makijażu - wygodniejsza, bardziej precyzyjna aplikacja bez bałaganu naokoło wykluczy nakładanie zbyt dużych (lub zbyt małych) ilości produktu. Poza tym sypki puder w ozdobnym pojemniku będzie wyglądał bardzo stylowo na toaletce - znacznie bardziej, niż w "zwyczajnym" pudełeczku z sitkiem ;) 

Co sądzicie o takim sposobie przechowywania pudru? Wypróbujecie?

Zobacz też: Dzięki tym trikom puder już nigdy nie zwarzy ci się na twarzy!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecamy wysoko oceniane pudry sypkie z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 stycznia 2020, 12:29

Nasze propozycje