Poprzedni artykuł: Kolorowy makijaż na pożegnanie lata krok po kroku Następny artykuł: Najpiękniejsze toaletki do makijażu!

Redakcyjny test korektora CC Smashbox na niedoskonałości

Szukacie idealnego korektora? Takiego, który przykryje niedoskonałości i zapewni trwały makijaż? Zobaczcie koniecznie nasz redakcyjny test nowego, doskonałego korektora Dark Sport-Correcting Concealer Smashbox!

Korektor Dark Spot CC Smashbox - co mówi producent?

Wszystko co kochasz w bestsellerowym Smashbox CC Cream, masz teraz w korektorze! Ten niewałkujący się korektor, błyskawicznie poprawia kolor skóry i niweluje natychmiastowo niedoskonałości, jak również z czasem w widoczny sposób rozjaśnia plamy pigmentacyjne. Produkt utrzymuje krycie przez pełne 24 godziny dzięki zawartości Polimerów Photoset, wykorzystywanych w technologii medycznej, imitujących elastyczny, oddychający bandaż na skórze. Jak to działa?: Nierówny kolory skóry, plamy pigmentacyjne i potrądzikowe zmniejszają swoja widoczność w zaledwie 4 tygodnie. Plus, jest całkowicie odporny na ścieranie, wodoodporny, odporny na pot i wilgoć.

test korektora CC Smashbox na niedoskonałości

Korektor Dark Spot CC Smashbox- moje wrażenia

Przetestowałam w swoim życiu bardzo dużą ilość korektorów, które zapewniały lepszy lub gorszy efekt. Byłam zadowolona ze słynnego kamuflażu Kryolan, bardzo długo ufałam też linii Vichy Dermablend – najpierw używałam korektora (ta wydajność! nie dało się go zużyć!), po jego wycofaniu przerzuciłam się na podkład Dermablend w sztyfcie, który zapewniał porównywalny efekt, ale również został wycofany z produkcji. Niemniej dopiero po teście korektora Dark Spot-Correcting Concealer Smashbox mogę śmiało powiedzieć, że mam ukochany kamuflaż; produkt, do którego będę (chyba) zawsze wracać. Problemy z cerą mam właściwie odkąd pamiętam i korektory to zawsze były kosmetyki, na których jakości zależało mi najbardziej i które odgrywały kluczową rolę w moim codziennym makijażu.

test korektora CC Smashbox na niedoskonałości

Powyższe zdjęcia obrazują jak korektor radzi sobie z ciemną kreską narysowaną granatowym długopisem. Korektor nieco odznacza się na skórze mojej dłoni, ale na twarzy nie.

Trwałość to najważniejsza cecha tego korektora i jego najmocniejszy punkt. Po wklepaniu korektora palcami, gdy chcemy je umyć, napotykamy przeszkodę. :) Korektor jedynie się rozmazuje na skórze, ale nie ściera pod wpływem wody i mydła. Muszę użyć sporej ilości mydła i starannie wytrzeć dłonie ręcznikiem, żeby były czyste. Dzięki tak doskonałej trwałości możemy używać korektora bez obaw o to, że zetrze się na np. przez pot albo wodę. Przez cały dzień będzie na swoim miejscu i nie będzie podkreślał suchych skórek czy strupków.

Korektor nakładamy punktowo na zmiany, które chcemy zakryć, odczekujemy chwilę i po upływie kilku sekund opuszkami palców wklepujemy kosmetyk. Próbowałam używać do tego celu micro.mini beautyblendera, ale efekt był właściwie taki sam, a może nawet lepszy przy użyciu palców, więc preferuję tę metodę. Korektor zachwyca mnie świetnym kryciem – wystarczy jedno dotknięcie końcówką mini aplikatora niedoskonałości, żeby zostawić odpowiednią ilość kosmetyku. Producent rekomenduje nakładanie go przed podkładem, na skórę pokrytą kremem, ale ja czasem nakładam go na podkład, przed pudrem sypkim, i efekt jest równie satysfakcjonujący. Po wklepaniu staje się niewidoczny, nie odznacza się od skóry – mam jasną karnację i najjaśniejszy odcień idealnie trafia w moją kolorystykę. Niedoskonałości znikają – i nie muszę się martwić, że w ciągu dnia korektor się zetrze. A przynajmniej jeszcze to się nie zdarzyło.

Korektor Dark Spot CC Smashbox- wady

Wadą korektora jest moim zdaniem opakowanie, które podczas zamykania – w momencie dokręcania górnej części czasem sprawia, że korektor wycieka. Niestety można przez to stracić trochę kosmetyku. Moim sposobem na to jest trzymanie korektora zawsze w pozycji pionowej i bardzo delikatne, powolne otwieranie i zamykanie.

Korektor kosztuje 109 zł i znajdziecie go w Sephorze.

Macie swój ulubiony korektor do tuszowania niedoskonałości?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 19:49

Nasze propozycje