Poprzedni artykuł: Teraz pomadki Huda Beauty kupisz o połowę taniej! Następny artykuł: Francuski manicure wraca w nowej odsłonie- deep french

Z tym trikiem wykonasz całe konturowanie twarzy JEDNYM pędzlem!

Makijaż,
,
, tagi: pędzel do pudru, konturowanie, pędzel do bronzera, triki makijażowe
Jeśli należycie do osób, które chcą zredukować do minimum ilość posiadanych pędzli, lub po prostu wybieracie się w podróż i nie chcecie zabierać ze sobą dużej kosmetyczki, to ten trik jest dla was!

Warto mieć w swojej kolekcji kilka dobrej jakości pędzli dopasowanych do naszych potrzeb. Dobre narzędzia sprawiają, że codzienny makijaż jest przyjemniejszy i łatwiejszy w wykonaniu. Jednak w wyjątkowych sytuacjach może okazać się, że mamy przy sobie tylko jeden pędzel, a do wykonania całe konturowanie twarzy. Wtedy z pomocą przychodzi ten zaskakująco prosty lifehack.

Zobacz także: Najłatwiejszy trik na idealną kreskę eyelinerem

Pędzel do pudru, bronzera i rozświetlacza w jednym

Puchaty pędzel do pudru to zazwyczaj pierwszy po jaki sięgamy, gdy zaczynamy przygodę z makijażem. To także ten, który najczęściej mamy przy sobie – by przypudrować nos w ciągu dnia. Okazuje się, że z łatwością można go przemienić w pędzel, którego użyjemy także do aplikacji bronzera czy rozświetlacza. Jak to zrobić?

Aby uzyskać bardziej precyzyjny kształt pędzla, przydatny do nakładania bronzera na kości policzkowe, wystarczy użyć małej gumki recepturki, którą ściśniemy włosie. Z kolei pędzel do rozświetlacza otrzymamy nakładając na włosie… wsuwkę do włosów. Te dwie rzeczy prawie zawsze mamy przy sobie, zajmują mało miejsca i jak widać, można z ich pomocą wykonać pełny makijaż! 

Co z czystością pędzla i nakładaniem kolejnych produktów o różnych kolorach? Warto użyć specjalnej gąbki zdejmującej kolor z pędzelka. Jeśli nie mamy jej przy sobie, spróbujmy ze zwykłą chusteczką, w którą wytrzemy kosmetyk. Nakładajmy także produkty w kolejności: najpierw puder, rozświetlacz, a na koniec bronzer.  

Zobaczcie post pomysłowej Instagramerki:

Zobacz także: Prosty sposób na rozjaśnienie podkładu

Skusicie się na wypróbowanie tego triku?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lipca 2019, 21:45

Nasze propozycje