Poprzedni artykuł: Trendy odkodowane! Za nami Sephora Trend Report jesień 2019 Następny artykuł: Tak wygląda zdobienie, które wysmukla palce dłoni. Jest minimalistyczn...

Ten trik sprawi, że korektor nie będzie się 'ciastkował' i wchodził w zmarszczki

Makijaż, , tagi: korektor pod oczy
Nie ma nic gorszego, niż idealnie rozblendowane cienie na powiece i... korektor, który wszedł w zmarszczki. Znasz ten problem i chcesz się go pozbyć? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Co zrobić w sytuacji, jeśli każdy kolejny produkt, którego używamy warzy się i wchodzi w zmarszczki? Najczęściej robią to kryjące korektory, jednak ciężko z nich zrezygnować, gdy jesteśmy posiadaczkami dużych cieni pod oczami. Wtedy z pomocą przychodzi bardzo prosty trik, który jeśli nie wyeliminuje w stu procentach, to z pewnością zmniejszy problem 'ciastkującego się' kosmetyku.

Jak przedłużyć trwałość korektora pod oczy?

Dobry korektor pod oczy to taki, który nie wysusza, kryje i utrzymuje się przez cały dzień. Dla wielu równie ważną cechą jest to, aby nie osiadał w zmarszczkach pod oczami, bo przez to jeszcze bardziej je podkreśla. Jednak jeśli twój korektor już to robi, nie skreślaj go od razy tylko... weź zwykłą chusteczkę! 

Źródło: IStock

O co chodzi? Okazuje się, że aby zmniejszyć 'ciastkowanie' korektora, wystarczy zaraz po nałożeniu go na skórę odcisnąć na chusteczce nadmiar tłuszczu. To właśnie on odpowiedzialny jest za warzenie się kosmetyku po kilku godzinach noszenia makijażu. Aby zwiększyć efekt, warto nałożyć cienką warstwę korektora, odcisnąć na chusteczce, następnie dołożyć odrobinę produktu i znów przyłożyć chusteczkę. Skutek to pełne krycie cieni bez obawy, że korektor osadzi się w zmarszczkach.

Pamiętaj też, że żaden kosmetyk nie zda egzaminu, kiedy pielęgnacja skóry nie będzie odpowiednia. Jeżeli masz tłustą cerę, to postaw na kremy o lekkiej, żelowej konsystencji. Jeśli z kolei masz cerę suchą, zadbaj o dobre nawilżenie skóry. Oczywiście w przypadku stosowania korektora, największe znaczenie mają kosmetyki stosowane pod oczy, ale ta sama zasada tyczy się całej twarzy i skuteczności np. podkładu czy korektorów stosowanych w tym miejscu.

Zobacz także: To pierwszy taki korektor pod oczy! Ma bardzo dziwny kolor, ale niweluje największe zasinienia

Wypróbujesz ten prosty trik z chusteczką? 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 października 2019, 01:37

Nasze propozycje