Poprzedni artykuł: Czarne paznokcie – delikatne i kobiece wzory na 2020 rok Następny artykuł: 1+1 – promocja na lakiery hybrydowe Neonail

Wypadanie rzęs - po przedłużaniu, odżywce. Jak sobie z tym radzić?

Rzęsy wypadają każdemu z nas, ale niekiedy ten proces się nasila. Zazwyczaj problem dotyczy kobiet, które wcześniej je przedłużały. Co zrobić, aby rzęsy przestały wypadać?

Wypadanie rzęs jest procesem całkowicie normalnym i z reguły nie powinno nas niepokoić - codziennie każdemu z nas wypada około 2-3 rzęsy. Niestety niekiedy proces ten nasila się i wypadanie rzęs staje się poważnym problemem i może niepokoić. Aby zacząć działać, najpierw należy określić przyczynę nadmiernego wypadania rzęs. 

Przyczyny wypadania rzęs

Przyczyn wypadania rzęs może być wiele. Czasami jest to powodowane chorobami, np. niedoczynnością tarczycy, nieodpowiednią dietą, infekcjami powiek. Najczęściej przyczyny wypadania rzęs są jednak bardziej błahe. Zaliczyć do nich można:

  • nieumiejętne używanie zalotki
  • zbyt mocne pocieranie oczu np. podczas demakijażu, 
  • częste używanie wodoodpornych tuszów do rzęs, 
  • zapominanie o demakijażu oczu przed snem.

Oprócz wymienionych przyczyn wiele kobiet skarży się na wypadanie rzęs po trwałym przedłużaniu rzęs lub... paradoksalnie po używaniu odżywki na porost rzęs. Jak sobie z tym radzić?

wypadające rzesy

Wypadanie rzęs po przedłużaniu

Niestety po przedłużaniu rzęs metodą 1:1 lub objętościową np. 3D wypadanie rzęs jest bardzo częste. Na początku zauważymy wypadanie rzęs doczepionych, ale niestety wypadają one czasami razem z rzęsami naturalnymi. Oczywiście, kiedy rzęsy doczepione są profesjonalnie, ubytek rzęs naturalnych nie powinien być duży. Nie da się jednak ukryć, że wypadanie rzęs jest nieuniknione. Po przedłużaniu rzęsy zazwyczaj są w gorszej kondycji, delikatnie przerzedzone i potrzebują mocnego odżywienia. Jedyne rozwiązanie to przeczekanie tego momentu oraz wspomaganie się odżywkami do rzęs, które pomogą im przywrócić dawny wygląd.

Warto zaznaczyć, że czasami po przedłużaniu może nam się jedynie wydawać, że dużo rzęs wypadło - często przyzwyczajamy się do wyglądu "firanki rzęs" na oku, a kiedy doczepione rzęsy odpadną, różnica jest kolosalna. Możliwe, że ubytek rzęs naturalnych wcale nie jest duży, ale mamy odmienne wrażanie, bo przywykłyśmy do wyglądu tych doczepianych i po prostu nie pamiętamy już, że naturalne nie są tak imponujące.  

Wypadanie rzęs po odżywce

Niektóre osoby narzekają na wypadanie rzęs po odstawieniu odżywki na porost rzęs. Podczas używania odżywki, rzęsy rosną i są gęste, a po ostawieniu wydają się być z kolei bardzo krótkie i mogą wypadać. To całkowicie normalne - rzęsy zaczynają wypadać ze względu na zaprzestanie stymulacji. Odżywki wydłużają cykl życia rzęs, ale po odstawieniu rzęsy w końcu wypadną i powrócą do stanu sprzed używania odżywki. Wtedy możemy powrócić do stosowania preparatów na porost rzęs. Alternatywą dla gotowych odżywek są naturalne metody, które są zarazem bardzo ekonomiczne. Polecamy m.in. używanie olejku rycynowego lub pomadki ochronnej Alterra, która daje świetny efekt wzmocnienia rzęs. 

Zobacz także: Co zrobić, aby wydłużyć bardzo krótkie rzęsy?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 23:11

Nasze propozycje