Poprzedni artykuł: Ultra PIĘKNE TWARZ I CIAŁO! Następny artykuł: Zabiegi, które dają natychmiastowy efekt: kwas hialuronowy

Zabiegi, które dają natychmiastowy efekt: nici liftingujące

Medycyna estetyczna , , tagi: medycyna estetyczna, Klinika Ambroziak, nici liftingujące
O zabiegach z wykorzystaniem nici liftingujących mówi się „lifting bez skalpela”. Jak działa ta mało inwazyjna technika odmładzania i dlaczego warto się nią zainteresować?

Sprawdź też inne zabiegi pozwalające uzyskać szybkie efekty - zabieg Pellevé™ oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Nici First Lift BARB

W dobie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej powstały nici First Lift BARB, które są udoskonaloną wersją popularnych nici PDO. Materiał z którego są wykonane, czyli polidioksanon prowadzi do rewitalizacji skóry, a haczyki dwukierunkowo zbieżne pozwalają na uzyskanie efektu liftingu.

Polidioksanon jest substancją bardzo dobrze poznaną, gdyż od ponad dwudziestu lat buduje się z niej szwy wchłaniane i implanty ortopedyczne. Jest to syntetyczne  włókno otrzymywane w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomeru p-dioksanonu. Podczas wielu badań nad ta substancją zauważono, że ma bardzo dobry wpływ na strukturę skóry i tkanek. W procesie rozkładu pobudza neokolagenozę, czyli  stymuluje produkcję nowego kolagenu. Ponadto pobudza fibroblasty do produkcji elastyny i stymuluje wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg?

Reorganizacja tkanek z użyciem nici BARB przebiega dwuetapowa. Natychmiast po wprowadzeniu nici w tkankę podskórną widoczny jest efekt podciągnięcia tkanek, efekt liftingu, co wynika z mechanicznych właściwości nici oraz zakotwiczenia tkanek na dwukierunkowo zbieżnych haczykach.  Po około miesiącu widoczne są dodatkowo efekty przebudowy tkanek, poprawia się jędrność i elastyczność skóry co jest wynikiem nasilonego procesu syntezy kolagenu, stymulowanego przez polidioksanon już w 14. dniu po wprowadzeniu substancji do tkanek. 

Nici ulegają całkowitej resorpcji w ciągu 180-240 dni. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 2 lata, jest to jednak zależne od indywidualnych cech i struktury tkanek pacjenta, oraz zdolności regeneracyjnych organizmu.

Dla kogo są przeznaczone nici liftingujące?

Zabiegi z wykorzystaniem nici First Lift BARB przeznaczone są dla szerokiej grupy pacjentów w różnym wieku. Dzięki właściwościom reorganizującym tkanki mogą służyć jako prewencja utraty jędrności skóry, jak również są alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej.

Zabieg jest prosty technicznie, bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej. W zależności od problemu, okolicy zabiegowej i struktury tkanek, lekarz dobiera odpowiednią ilość i rozmiar nici. Każda nic umieszczona jest na cienkiej, sterylnej igle, która umożliwia wprowadzenie nici w okolice tkanki podskórnej w mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób.

Na jakie problemy pomogą nici liftingujące?

W praktyce lekarskiej nici BARB najczęściej wykorzystywane są w celu modelowania owalu twarzy, redukcji zmarszczek. Znalazły równinie zastosowanie w remodelowaniu i w walce z utratą jędrności skóry innych okolic ciała (m.in. okolica kolan, łokci, szyi, dekoltu, ramion, pośladków). Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem nici Barb jest bezpieczeństwo oraz niewielka ilość powikłań (najczęściej siniaki).

Nici First Lift Barb są swoistym pomostem między nićmi liftingującymi a nićmi PDO. Łączą w sobie dwie idee jakimi są lifting i regeneracja, naprawa struktury tkanek. Prostota, szybkość, bezpieczeństwo zabiegu oraz brak indukcji odpowiedzi immunologicznej sprawiają, że nici Barb mogą być stosowane u szerokiej rzeszy pacjentów, w różnym wieku, nawet ze skłonnościami do alergii. 

Sprawdź też ofertę zabiegów w Klinice Ambroziak z wykorzystaniem:

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Klinika Ambroziak Oddział Piaseczno
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje