Bądź piękniejsza na wiosnę! Z tymi zabiegami zadbasz o skórę twarzy i ciała

Poprzedni artykuł: Smart Graft prawdziwym przełomem w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobi... Następny artykuł: Dzięki tym zabiegom przywrócisz skórze jędrność i blask
Łączenie technik w medycynie estetycznej to prawdziwa sztuka. Nasza redaktorka postanowiła sprawdzić na własnej skórze, czy to naprawdę daje lepsze efekty i przyspiesza rekonwalescencję. Zobaczcie nasze wideo!

Co po 40-tce najczęściej zaczyna nam przeszkadzać w wyglądzie naszej twarzy? Coraz mniej sprężysta skóra, ziemista cera i oczywiście coraz bardziej widoczne zmarszczki. Nawet najlepsze kremy pielęgnacyjne nie zawsze wystarczająco pomagają, dlatego nasza redaktorka Kasia postanowiła sprawdzić, jakie efekty dadzą jej zabiegi medycyny estetycznej. Sprawdźcie, jak wypadł jej test.

Laser Fraxel i osocze bogatopłytkowe

 

Nasza redaktora zaczęła wizytę w Skinclinic od lasera frakcyjnego Fraxel. Dzięki temu urządzeniu w kontrolowany sposób uszkadza się wyspowo powierzchnię skóry. To stymuluje procesy naprawcze, a skóra zaczyna się przebudowywać. Dochodzi do tak zwanego remodelingu. Jak to działa? Główne białka skóry właściwej, czyli kolagen i elastyna, zwiększają swoją ilość oraz jakość. Skóra zaczyna się wówczas zagęszczać, a przez to jest bardziej elastyczna i sprężysta.

 

Bardzo się ucieszyłam, że mogę przetestować zabieg laserem Fraxel Dual. Tyle słyszałam o nim dobrego! Że odżywia i ujędrnia skórę, odejmuje zmarszczek i lat... Nie do końca wierzyłam, że to takie proste, ale bardzo chciałam spróbować. Sam zabieg wymagał miejscowego znieczulenia maścią i jestem wdzięczna dr Kwiatkowskiej, że podeszła do tego bardzo rzetelnie. Po pół godzinie od posmarowania skóra była lekko odrętwiała i podczas zabiegu "ostrzeliwania" laserem właściwie nie czułam bólu. No, może tylko tam, gdzie delikatniejsza skóra - koło nosa czy warg - rzeczywiście ukłucia były nieprzyjemne – mówi nasza redaktorka Kasia. 

 

Po zabiegu zmarszczki, pory czy blizny zaczynają się spłycać. Odbudowany naskórek jest o wiele bardziej gładki, pozbawiony przebarwień czy też zmian posłonecznych. Dodatkowo skóra zaczyna się obkurczać, a to daje efekt zwiększonego naciągnięcia skóry.

 

U naszej pacjentki połączyłyśmy laser Fraxel z osoczem bogatopłytkowym. Połączenie tych dwóch zabiegów znacząco wpływa na efektywność regeneracji skóry i skraca czas rekonwalescencji po zabiegu. To koncentrat własnych płytek krwi. Czynniki wzrostowe płytek stymulują naturalne procesy naprawcze skóry - mówi dr n.med. Dorota Kwiatkowska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

 

To jednak nie koniec efektów, jakie możemy osiągnąć podczas łączenia działa Lasera Fraxel z nastrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym. Czego jeszcze można się spodziewać?

 • Zmniejszenia ryzyka powikłań
 • Zwiększenia zagęszczenia skóry
 • Zwiększenia napięcia skóry
 • Lepszej redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn i porów

 

Efekty? Po miesiącu jestem nimi zachwycona! Nie miałam żadnych inwazyjnych, operacyjnych zabiegów, a skóra jest odżywiona, gęstsza, zdrowsza - po prostu młoda i piękna. Kąciki oczu, jakby uniesione, nadają twarzy pogodniejszy wyraz i mnie samej poprawił się też znacznie nastrój... Wygląd, oczywiście, to nie podstawa dobrego samopoczucia, ale fajnie jest sobie podarować od czasu do czasu taki zastrzyk... urody:) – opowiada Katarzyna. 

 

Pełniejsze usta na zawołanie

 

W czasie gdy nasza redaktora miała wykonywany zabieg z osocza bogatopłytkowego, na jej usta został nałożony krem znieczulający. Dzięki temu dyskomfort związany z podawaniem kwasu hialuronowego jest zdecydowanie mniejszy.

 

Modelowanie ust to jeden z szybszych nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w usta preparatu zawierającego kwas hialuronowy Stylage. Ta substancja potrafi wiązać wodę w naszym organizmie, więc nawilża skórę i sprawia, że staje się bardziej napięta.

 

Dzięki temu prostemu zabiegowi nasza redaktora nie tylko uwydatniła ich kontur, ale także pozbyła się lekkiej asymetrii oraz drobnych zmarszczek w obrębie i nad czerwienią ust. Dzięki temu stały się gładkie i bardziej wydatne.

 

Delikatna opuchlizna i siniaki po wkłuciach mogą utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Jeśli zależy nam na podtrzymaniu efektu, warto powtarzać zabieg co kilka lub kilkanaście miesięcy. To dlatego, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Kiedy zostaje wprowadzony do ust, powoli ulega rozkładowi, a organizm po prostu go wchłania.

 

Odmłodzenie bez użycia skalpela z Clear Lift

 

Lifting bez użycia skalpela? Nasza redaktorka podczas tej samej wizyty postanowiła zadbać także o szyję. Eksperci SkinClinic zaproponowali jej zabieg Clear Lift, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą walczyć z oznakami starzenia, ale boją się poddać inwazyjnym zabiegom.

 

Jest to innowacyjna technologia, która wykorzystuje wiązkę światła, dzięki czemu uzyskujemy efekt lepszego napięcia, ujędrnienia, zagęszczenia skóry. Efekty porównywalne są do wykorzystania serii zabiegów z peelingami chemicznymi - tłumaczy kosmetolog, Ewa Wareszczuk.

Efekty, które są widoczne po zabiegu Clear Lift, to nie tylko wspomniane przez kosmetolog lepsze napięcie, ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Wiązka światła dociera w głąb skóry, ale działa też na powierzchnię skóry. Dlatego ten sam laser można stosować również w walce z przebarwieniami, bliznami oraz innymi nieestetycznymi zmianami skórnymi.

 

Po zabiegu skóra odzyskuje zdolność do samoregeneracji, która po 25. roku życia zaczyna spadać. Traci kolagen, któremu zawdzięczamy elastyczność i sprężystość skóry.

 

Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. I mimo że efekty są obiecujące, najpierw warto zapoznać się z przeciwwskazaniami:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • przyjmowanie ziół fotouczulających,
 • fotodermatozy – choroby zaostrzające się na skutek światła,
 • choroby – bielactwo, łuszczyca, padaczka, nowotwór złośliwy,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • podatność na bliznowce,
 • infekcje skóry w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg,
 • świeża opalenizna, w tym zastosowanie samoopalacza i wizyta w solarium.

  

 

Bezbolesna depilacja laserowa Vectus

 

Nasza redaktorka przetestowała również depilację laserową Vectus, która jest najskuteczniejszym, a przy tym najbezpieczniejszym sposobem na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Jesień, zima oraz wczesna wiosna, to najlepszy czas na wykonanie takiego zabiegu.

 

Głowica Lasera Vectus emituje światło, które ma zdolność przenikania w głąb skóry. Łodyga włosa oraz znajdująca się w nim melanina pochłaniają tę wiązkę. Dochodzi wówczas do uszkodzenia mieszka włosowego, a w efekcie zniszczenie go. Dzięki temu włoski nie mają szansy na regenerację i przestają odrastać na poddawanym zabiegowi obszarze ciała.

 

Aby Laser Vectus zadziałał, bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę kilku istotnych czynników.

 • Niektóre mieszki włosowe mogą znajdować się w fazie uśpienia, co skutecznie uniemożliwi ich zniszczenie. Dlatego też wymagane jest powtórzenie zabiegu w kilku seriach.
 • Na dwa dni przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingu.
 • Daną część ciała należy ogolić tradycyjną maszynką i bezwzględnie nie należy jej depilować.

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty? Tak naprawdę już po pierwszym zabiegu jest widoczna znaczna redukcja owłosienia. Jego trwałe usunięcie nastąpi jednak po 4-6 zabiegach. W tym czasie absolutnie zabronione jest opalanie. Przy ekspozycji na słońce danej partii ciała, należy używać kremu z filtrem z wysokim SPF.

Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej?

 

Wszystkie te zabiegi zostały wykonane na jednej wizycie w klinice Skin Clinic. Nasza redaktora mogła zadziałać na kilka problemów jednocześnie. Jak mówi dr n.med. Dorota Kwiatkowska - dermatolog lekarz medycyny estetycznej - łączenie technik w medycynie estetycznej przynosi bardzo dobre efekty. Czy zawsze jest to możliwe? Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych zabiegów, użytych urządzeń oraz ich sposobu oddziaływania na skórę.

 

Właściwą wizytę poprzedza szeroki wywiad, podczas którego ustalany jest plan zabiegów. Wtedy warto zapytać specjalistę o to, jakie zabiegi mogą być wykonywane po sobie na jednej wizycie i które ze sobą najlepiej łączyć, aby uzyskać najlepszy efekt.

Materiał powstał z udziałem marki Skin Clinic


Nasze propozycje