Poprzedni artykuł: TYLKO U NAS! Joanna Przetakiewicz zdradza, czy stosuje wypełniacze Następny artykuł: Modelowanie sylwetki - jesień to idealny czas, by zdążyć przed Sylwest...

Najlepsze zabiegi na jesień

Medycyna estetyczna , , tagi: medycyna estetyczna, Klinika Ambroziak, laser na przebarwienia
Okres jesienno - zimowy to idealna pora na korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Ograniczona ekspozycja na promieniowanie UV pozwala na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej inwazyjnych zabiegów i minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych takich jak na przykład przebarwienia pozabiegowe.

O tej porze roku zalecane jest wykonywanie procedur wiążących się z naruszeniem ciągłości skóry. Takie zabiegi, są między innymi stosowane w leczeniu blizn różnego pochodzenia (potrądzikowe, pourazowe, jatrogenne) zlokalizowanych nawet na twarzy. Najbardziej inwazyjne i radykalne  jest leczenie tego typu schorzeń z użyciem lasera frakcyjnego CO2.

Wiązka światła emitowana przez urządzenie powoduje powstawanie setek mikrooparzeń, które docierając do głębokich warstw skóry właściwej indukują regenerację tkanek, stymulują ich  przebudowę oraz  powstawanie bezcennych włókien kolagenowych. Jest to pożądany proces, który już po 2-4 zabiegach zaowocuje wyrównaniem powierzchni skóry, ujednoliceniem jej faktury a nawet zredukowaniem blizn i zmarszczek. Naturalny proces gojenia trwa około 6 dni. Pacjentom, którzy z uwagi na zawodową aktywność nie mogą pozwolić sobie na tak długą rekonwalescencję, wychodzi naprzeciw nowoczesna technologia oferując laser pikosekundowy. Urządzenie to pracuje również  w technologii frakcyjnej, ale emituje bardzo krótkie impulsy. Zapobiega to  przegrzaniu tkanek, a co za tym idzie, minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu i znacząco skraca czas gojenia (do 2-3 dni). Efekty są porównywalne do tych, które powoduje użycie lasera CO2.

Pozbądź się przebarwień

Po sezonie wakacyjnym wielu pacjentów boryka się z istotnym problemem estetycznym jakim są przebarwienia. Mogą mieć one również podłoże hormonalne, wówczas najczęściej zlokalizowane są na twarzy. Na szczęście dla nowoczesnej medycyny estetycznej nie jest to zbyt duże wyzwanie. Kolor skóry można ujednolicić stosując zabiegi z użyciem laserów Fraxel Dual lub Discovery Pico.

Światło emitowane przez te urządzenia powoduje stopniową eliminację nagromadzonego w naskórku barwnika. Okres rekonwalescencji trwa 2-3 dni i nie jest kłopotliwy dla pacjenta. Należy jednak pamiętać o stosowaniu fotoprotekcji przez cały rok, gdyż u osób z predyspozycją do występowania przebarwień, zmiany mogą nawracać pod wpływem promieniowania UV.

Zadbaj o skórę naczynkową

Krótkie zimowe dni można  spędzić produktywnie doprowadzając do formy również skórę naczynkową. Napadowy rumień pojawiający się przy zmianach temperatury lub pod wpływem emocji, czy utrwalone zmiany o charakterze tzw. pajączków, to wskazanie do leczenia laserowego. Urządzenie Cutera Excel V emituje impulsy światła, które indukują zniszczenie niepożądanych i niedziałających prawidłowo, powierzchownych  naczyń krwionośnych. Jest to zabieg nie tylko redukujący objawy, ale przede wszystkim, eliminujący ich przyczynę. Rekonwalescencja trwa około 3 dni. Po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry i może wystąpić obrzęk. Zwykle wymagane jest wykonanie serii 3-5 zabiegów w  odstępach 4 tygodniowych.

A może peeling chemiczny?

W okresie jesienno- zimowym można  zadbać również o kondycję skóry przy użyciu nieinwazyjnych zabiegów jakimi są peelingi chemiczne. Rodzaj aplikowanej substancji określa lekarz lub kosmetolog po zbadaniu skóry, określeniu jej typu i zdiagnozowaniu problemu. Cera naczynkowa, trądzikowa, skłonna do blizn czy przebarwień wymagają odmiennego leczenia, które dobierane jest indywidualnie.

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Można spędzić tę porę roku pod kocem, wspominając z tęsknotą słoneczne lato lub wykorzystując wiedzę i doświadczenie profesjonalistów jak zadbać o swoją skórę...

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Szpital Ambroziak Oddział Piaseczno
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia

Nasze propozycje