Poprzedni artykuł: Ilustrator mody używa krajobrazów w celu uzupełnienia swoich projektów Następny artykuł: Dzięki tej biżuterii będzie Wam łatwiej znieść dzielącą odległość w zw...

5 patentów na to, jak utrzymać porządek w szafie

Moda, , tagi: garderoba, porządek w szafie
Znasz to uczucie, gdy budzik dzwoni o siódmej, masz pół godziny do wyjścia do pracy, stajesz przed wypełnioną po brzegi szafą tylko po to, by przekonać się, że nie masz, co na siebie włożyć? Dzięki kilku prostym patentom ułatwisz sobie życie. Uwaga: nie obejdzie się bez porządków!

1. Jeśli chcesz zachować porządek w szafie, najpierw zaprowadź porządek w swojej głowie

Choć rada ta brzmi trochę jak mało oryginalny aforyzm Paulo Coelho, warto się do niej zastosować. Zanim zaczniesz porządki w szafie, przemyśl, co ma się w niej znaleźć. Zdecydowanie łatwiej planować codzienny ubiór, jeśli masz spójny styl. Dlatego najpierw pozbądź się ubrań, które nie pasują do reszty – tych, których nie nosiłaś co najmniej od roku, tych, które są już całkiem niemodne oraz tych zniszczonych. Z tak odchudzoną szafą możesz przejść do kolejnych kroków.

2. Zaopatrz się w bazę

W dni, w których wydaje ci się, że nie masz co na siebie włożyć, z pomocą przyjdzie Ci twoja baza. W dobrze wyeksponowanym miejscu w szafie powieś białą koszulę, dżinsy, czarne spodnie, małą czarną, ołówkową spódnicę, elegancką marynarkę, trencz, ramoneskę i białe t-shirty. W chwilach wątpliwości dadzą Ci poczucie pewności, że wyglądasz świetnie.

Sprawdź także: 10 ubrań, które powinnaś mieć w swojej szafie, by zawsze rano móc stworzyć superstylizację

3. Segreguj ubrania 

Każda z nas posługuje się odmiennym schematem, ale warto obrać jakąś strategię. Ubrania mogą być podzielone na sezony, na zestawy do pracy, na randkę, na przyjęcie i na weekend albo zgodnie z kolorami. Możesz też wcześniej stworzyć gotowe zestawy-pewniaki, które wystarczy, że zdejmiesz z wieszaka, a będą na tobie wyglądać świetnie.

4. Sporządź spis swoich ubrań albo zrób sobie zdjęcia w poszczególnych stylizacjach

Z pewnością znasz to uczucie dziecięcej radości, gdy po roku, czy dwóch znajdujesz w swojej szafie sukienkę, której szukałaś od dawna. To nawet lepsze niż zakupy. Ale jeszcze przyjemniej jest stworzyć dla ulubionych przedmiotów idealne warunki. Dlatego zrób spis ubrań, które posiadasz, wraz z ich fasonem, kolorem, materiałem i przeznaczeniem. Taka baza danych sprawdzi się także wtedy, gdy chętnie pożyczasz ubrania koleżankom. Jeśli taki system wydaje ci się zbyt szkolny, zaaranżuj spontaniczną sesję zdjęciową. Gdy sfotografujesz się w gotowych zestawach, potem sięgniesz tylko do odpowiedniego folderu w komputerze i zestaw na wyjście gotowy! Zupełnie jak w "Clueless".

5. Nawet o niewielkiej szafie myśl jak Kim Kardashian o swojej garderobie

Chociaż nie każda z nas ma garderobę wielkości salonu, nawet w najmniejszej szafie można zachować idealny porządek, tym samym wykorzystując przestrzeń w stu procentach. Ten cel osiągniesz przede wszystkim wtedy, gdy większość ubrań powiesisz na wieszakach, a buty rozłożysz na półkach albo na podłodze. Nie ma nic gorszego niż szukanie tej jednej jedynej bluzki w stercie do niej podobnych. Otwierając szafę, powinnaś czuć się jak w sklepie. Myśl więc o niej jak o ekspozycji, która ma cię zachęcać do eksperymentów ze stylem.

Sprawdź także:  5 sposobów na to, jak oszczędzić na kupowaniu ubrań

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:06

Zobacz także

Nasze propozycje