Poprzedni artykuł: Modne i wygodne damskie piżamy w różnych cenach Następny artykuł: Kultowe i zawsze modne – trampki na każdą okazję!

7 reguł stylizacyjnych, które warto łamać!

Moda,
,
, tagi: buty, buty sportowe, biżuteria, porady stylisty, spódnice, wzory
Dziś będziemy was namawiać do łamania reguł stylizacyjnych, od których aż kipią wszelkie poradniki dotyczące mody. Pójdziemy pod prąd konwenansów. Co wy na to?

Czy tak jak my macie dość haseł typu ”to do tego pasuje, a to do tego nie”, “w tym wypada chodzić, w tym nie” itd.? Ogłaszamy zatem: noście, co chcecie i jak chcecie. Dopóki nie naruszacie ogólnie przyjętych norm społecznych, nikomu nic do tego, jak się ubieracie. Zwłaszcza w wakacje!  Namawiamy was do otwartego wyrażania siebie strojem!

łamiemy stylizacyjne reguły

Oto zasady modowe, do których łamania zachęcamy:

1. W pewnym wieku nie wypada nosić mini

W “pewnym”, czyli, w zależności od wygłaszających tę “mądrość”, “po 30tce, 40tce itp. Co my na to? Odpowiedź jest prosta: minispódnice nosimy tak długo, jak pozwala na to wygląd naszych nóg!

2. Nie powinno się łączyć wzorów

Bo...? No właśnie, bo co? Owszem, nie każdy z każdym, ale powiedzieć, że kratka nie pasuje do pasków to jednak duuuuże uogólnienie. Wystarczy przejrzeć kolekcje np. Marni, żeby się o tym przekonać!

3. Nie miesza się złotej biżuterii z srebrną

Miesza się. I to z bardzo fajnym efektem. Wystarczy spojrzeć na przykład na złoto-srebrne zegarki. Zresztą gdyby stosować tę zasadę, to nosząc obrączkę z żółtego złota, musiałybyśmy sobie odmawiać pięknych srebrnych pierścionków.

4. Buty sportowe nosi się tylko do uprawiania sportów

To już chyba wie każdy: buty sportowe nosimy na co dzień tym bardziej, że niektóre modele wizualnie ze sportem mają niewiele wspólnego. Za to z dobrym stylem dużo! No i są takie wygodne...

5. Kozaki nosimy tylko zimą

Pewnie, że nie te ocieplane i przeznaczone stricte na śnieg, ale lekkie kozaczki np. z ażurowego zamszu wyglądają super w połączeniu z cienką sukienką i w chłodniejsze letnie dni są ciekawą alternatywą dla balerinek.

6. Buty, pasek i torebka muszą stanowić komplet

Co za nuda. Oczywiście, że powinny być w jednym stylu (lub różnych, ale pasujących do siebie), ale nie muszą być w tym samym kolorze. Ta zasada to absolutny relikt przeszłości.

7. Pastele nosimy tylko latem

Bzdura. Pastele świetnie wyglądają o każdej porze roku, a zwłaszcza białą zimą. No dobrze, kiedy śnieg zmienia się w błoto, to faktycznie lepiej sprawdzają się ciemne kolory, ale szybkie brudzenie się pasteli to jedyny argument na “nie”.

A wy jakie znacie reguły stylizacyjne, które należy łamać? Jesteśmy ciekawe waszych pomysłów. Piszcie je w komentarzach!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 15:05

Zobacz także

Nasze propozycje