Poprzedni artykuł: Hit czy kit: pończochy z pomalowanymi paznokciami Następny artykuł: Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton

Athleisure - nowy trend modowy w interpretacji marki P&G i Gilesa Deacona

Moda, , tagi: pokaz mody, Procter & Gamble, Lenor
Athleisure to nowy trend, łączący wygodę i funkcjonalność odzieży sportowej z elegancją i stylem tego, co nosimy na co dzień. To także nowe wyzwanie dla marek Ariel i Lenor, ponieważ ubrania z funkcjonalnych tkanin wymagają zmiany w dotychczasowej pielęgnacji. Aby poznać i zrozumieć nowy trend, eksperci P&G współpracowali z brytyjskim projektantem Gilesem Deaconem.

Poznać athleisure - współpraca z projektantem Gilesem Deaconem

Wszystko wskazuje na to, że moda na athleisure będzie obowiązywać zarówno w roku 2016, jak i w kolejnych latach. Według ekspertów, do 2020 r. stanie się jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku odzieżowego. Athleisure nie jest postrzegany wyłącznie jako modowy trend. Uważa się, że odzwierciedla także zmiany zachodzące w kulturze, stylu życia i postawach społecznych, a także wyraża rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i dobrym samopoczuciem.

Eksperci marek Ariel i Lenor, wspólnie ze znanym projektantem i globalnym konsultantem ds. mody P&G Fabric Care, Gilesem Deaconem, zastosowali athleisure i charakterystyczne dla tego trendu tkaniny do stworzenia limitowanej minikolekcji ubrań, które bez problemu można prać w pralce. Premierowy pokaz minikolekcji odbył się podczas P&G Future Fabrics – wydarzenia, które odbyło się 2 grudnia 2015 r. w Barcelonie.

Inspirują mnie kobiety, których styl wyraża swobodę, pewność siebie i opanowanie. Moim celem było stworzenie projektów, które przywołują właśnie te cechy, jednocześnie nadając kreacjom sportowy, dynamiczny charakter. Ubrania z tej kolekcji mają podkreślać wyjątkowość i indywidualność kobiet, które je noszą. Mają zapewniać wygodę i sprawiać, że będą się one czuć komfortowo we własnym ciele. Ubranie nie może ograniczać. Powinno sprawić, że każda kobieta będzie zawsze gotowa dać z siebie 100%.

Giles Deacon

 

Zaawansowane technologie pomogą zachować właściwości ubrań athleisure

Formuła w produktach do prania Ariel zapewnia głębokie oczyszczenie oraz doskonałą jakość pielęgnacji odzieży wykonanej z najnowszych mieszanek włókien naturalnych i syntetycznych, wykorzystywanych w ubraniach w stylu athleisure. Ariel usuwa widoczne i niewidoczne zanieczyszczenia osadzone głęboko we wnętrzu tkanin. Zapobiega ich ponownemu osadzaniu się na włóknach i narastaniu warstw zabrudzeń, które mogą prowadzić do niszczenia ubrań i ich zbyt szybkiego zużycia. Ariel pomaga zachować wygodę ubrań athleisure dzięki technologiom FibreSCIENCE, które pozwalają na optymalizację warunków prania, pomagają zachować spójność włókien i sprawiają, że ubrania nadal wyglądają  jak nowe.

Formuła wykorzystywana w Lenor pozwala zachować strukturę i konstrukcję odzieży typu athleisure, nadając jej przy tym przyjemny zapach. Dzięki procesowi ochrony Lenor Fibre Protection wyraźną różnicę w wyglądzie ubrań można zauważyć już po zaledwie 5-10 praniach. Powierzchnia ubrań mniej się mechaci, tworzy się mniej „kulek”, a ubrania typu athleisure na dłużej zachowują dopasowany kształt i wyglądają jak nowe. Każda kropla Lenor zawiera miliony aktywnych czynników zmiękczających, które pomagają zredukować tarcie powstające zarówno podczas prania, jak i podczas codziennego użytkowania. Zmniejsza to szanse na mechacenie czy pojawienie się drobnych kuleczek włókien, które mogą spowodować przedwczesne zużycie lub zniszczenie ubrania.

Zobacz pokaz kolekcji Gilesa Deacona dla P&G!

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje