Poprzedni artykuł: Gwiazdy doczekały się własnych wersji Pokemonów Następny artykuł: Suknia ślubna wcale nie musi być biała albo ecru

Wszystko wskazuje na to, że powinnaś przestać prać dżinsy?

...ale czy jesteśmy w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia? Zdanie naukowców jest dość... zaskakujące.

Na nasze wymarzone dżinsy, które idealnie podkreślą figurę, będą wygodne i praktyczne czasem jesteśmy w stanie wydać niemałą sumę. Mamy nadzieję też, że posłużą nam jak najdłużej.
W sieci możemy przeczytać całą masę porad, jak sprawić, aby dżinsy były trwałe. Wśród nich są informacje, że nie należy ich prać w płynach do płukania, że powinny być przewrócone na "lewą stronę" itp.
Co radzą specjaliści?
Chip Bergh, dyrektor generalny Levi's mówi, że dżinsowych spodni nie trzeba prać i sam się do tego stosuje. Bergh pierze swoje spodnie jedynie 2 razy w roku, przy czym pierwszy raz powinno to nastąpić nie wcześniej niż pół roku od zakupu. Dlaczego? Zarówno środki piorące, jak i ciepła woda mogą przyspieszać blaknięcie koloru, a poza tym niekorzystnie wpływa to na środowisko.

Zapewne wiele z Was zastanawia się, czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia.

Rachel McQueen, profesor ekologii na University of Alberta w Kanadzie mówi, że na spodniach zazwyczaj znajdują się bakterie, martwy naskórek, pot pochodzące z naszego ciała, które na ogół nie są dla nas niebezpieczne.
Jakiś czas temu McQueen zbadała spodnie swojego studenta nieprane od 15 miesięcy i zestawiła je z tymi niepranymi od 2 tygodni. Okazało się, że znajduje się na nich taka sama ilość bakterii.

Pojawia się jednak kolejne pytanie- w jaki sposób poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem niepranych spodni oraz plamami na nich?

Jakiś czas temu pojawiła się teoria, że warto zamrażać spodnie, ponieważ to pomoże nam uporać się z bakteriami i nieprzyjemnym zapachem. Naukowcy jednak zaznaczają, że wiele zamrożonych bakterii jest jedynie w stanie uśpienia i aktywują się pod wpływem ciepła np. ciała.
Poleca się, aby spodnie po prostu wietrzyć na świeżym powietrzu. Plamy z kolei najlepiej usuwać wilgotną ściereczką.

Zobaczcie także:  Modne koszulki z nadrukami- przegląd

Źródło: The Independent

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 08:46

Zobacz także

Nasze propozycje