Poprzedni artykuł: 5 zasad stylu, których nauczyła nas Audrey Hepburn Następny artykuł: Pomysły na karnałowy look w stylu gwiazd

5 głównych powodów, dla których ciągle nie masz się w co ubrać

Moda, , tagi: jak dobrze wyglądać, garderoba
Jeśli codziennie rano, kiedy stoisz przed szafą masz w głowie myśl "znowu nie mam się w co ubrać" najprawdopodobniej Twoja garderoba potrzebuje dużej zmiany. A właściwie nie tylko garderoba wymaga małej rewolucji, a przede wszystkim Twój sposób kompletowania ubrań. Oto 5 głównych powodów, które powodują ciągłe problemy z tworzeniem stylizacji.

#1 Kupujesz ubrania, które nie pasują do Twojego trybu życia

Niedopasowanie garderoby do naszych rzeczywistych potrzeb to zdecydowanie najbardziej powszechna przyczyna ciągłych problemów z codziennym ubieraniem się. Bardzo często w naszych szafach znajdują się ubrania jednej kategorii np. ogromna liczba podobnych do siebie t-shirtów czy ubrań w sportowym stylu, a brakuje nam eleganckich ubrań niezbędnych nam na co dzień do pracy. Garderoba powinna mieć odpowiednie proporcje - warto nauczyć się kupować ubrania, które będziemy wykorzystywać na co dzień, a nie te, na które lubimy popatrzeć lub mamy ich już wystarczająco dużo.

#2 W twojej garderobie brakuje baz

Tworzenie codziennych stylizacji jest naprawdę dużo prostsze jeśli w naszej garderobie nie będzie brakować dopasowanych do naszej osobowości bazowych ubrań. Dla niektórych tego rodzaju podstawą garderoby będzie biały t-shirt lub szara bluza, dla innych - elegancka koszula i mała czarna. Warto przeanalizować zawartość naszej szafy i wybrać kilka uniwersalnych rzeczy, które nosimy najczęściej, bo są łatwe w stylizowaniu. To właśnie tego rodzaju ubrania powinny stanowić trzon naszej szafy i to je powinnyśmy kupować w pierwszej kolejności.

#3 Gromadzisz ubrania, do których nie jesteś przekonana

Bluzka kupiona choć kolor już w sklepie wydawał się być zbyt ekstrawagancki, żakiet, który czeka na wizytę u krawcowej lub sukienka, do której zamierzasz schudnąć - to tylko niektóre przykłady ubrań, które tak naprawdę nigdy nie powinny znaleźć się w żadnej szafie. Często błędnie kupujemy rzeczy, do których od początku nie jesteśmy przekonane lub od razu chcemy coś w nich zmienić, przez co sprawiamy, że w naszej szafie wisi całe grono bezużytecznych ubrań. W konsekwencji mamy mnóstwo ubrań, których nigdy nie nosimy, a brakuje nam tych, w których czujemy się po prostu dobrze.

#4 Masz za dużo problematycznych ubrań

Często spędzamy zbyt dużo czasu przed szafą, bo z większością ubrań "jest coś nie tak". Przykładowo natrafiamy na sukienkę, która niemiłosiernie mnie się w ciągu dnia, spódnicę, która pasuje tylko do jednej bluzki, która akurat jest brudna lub na koszulę, która dobrze wygląda tylko ze spodniami z wysokim stanem, a takich... akurat nie posiadamy. W konsekwencji zupełnie nie wiemy co ubrać, bo z każdą rzeczą związane jest jakieś "ale". Podczas zakupów warto dobrze przemyśleć czy dana rzecz nie ma w sobie wad, które będą nas w późniejszym czasie do niej zniechęcać.

#5 Źle organizujesz swoją szafę

Ten błąd dotyczy przede wszystkim osób, które pomimo dużej ilości ubrań, często nie wiedzą w co się ubrać. Przy zbyt dużej liczbie ubrań łatwo się pogubić lub zapomnieć o niektórych ubraniach. Wtedy warto odpowiednio zorganizować szafę - przykładowo na jednym wieszaku umieszczać ubrania, które idealnie do siebie pasują lub w zależności od pory roku na najbardziej dostępnych półkach układać rzeczy, które najbardziej sprawdzą się podczas podczas pogody za oknem. Ponadto warto co jakiś czas zrobić duże porządki w szafie - wbrew pozorom kiedy mamy mniej rzeczy do wyboru, codzienne tworzenie strojów okazuje się dużo łatwiejsze, a przede wszystkim szybsze.

Zobaczcie ponadto 8 rzeczy, które NATYCHMIAST powinnaś wyrzucić z szafy!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 08:10

Zobacz także

Nasze propozycje