Poprzedni artykuł: 5 błędów, które popełniamy podczas zakupów na wyprzedażach Następny artykuł: 5 najlepszych stylizacji gwiazd na People's Choice Awards

Duet Dolce&Gabbana zaprojektował kolekcję... hidżabów

Moda, , tagi: dolce&gabbana, nowe kolekcje 2015/16
Marka Dolce&Gabbana zaskakuje swoją najnowszą kolekcją - "Abaya", która dedykowana jest muzułmankom. W kolekcji dominują bogato zdobione hidżaby wykonane z wytwornych tkanin.

Kolekcja hidżabów D&G

Choć początkowo fakt stworzenia kolekcji hidżabów przez włoską markę może zaskakiwać, tak naprawdę jest to zabieg bardzo dobrze przemyślany. To właśnie kobiety z krajów arabskich są głównymi klientkami marek luksusowych - często pod burkami noszą kreacje najlepszych projektantów oraz najdroższą biżuterię. Przed kolekcją zaprojektowaną przez D&G, linie ubrań kierowane do muzułmanek wypuściła m.in. Donna Karan czy Mango, a H&M do jednej z kampanii zatrudnił muzułmańską modelkę.

Świat mody a muzułmańskie klientki

Świat mody coraz częściej otwiera się na muzułmańskie klientki, gdyż widzi w nich duży potencjał. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Thomson Reuters w latach 2014-2015 wydatki na odzież w państwach arabskich ciągle rosną, a w 2019 roku mają osiągnąć nawet 484 biliony dolarów. Nic więc dziwnego, że projektanci tworzą dedykowane muzułmankom kolekcje - popyt na nie prawdopodobnie będzie się tylko zwiększał.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 18:16

Nasze propozycje