Poprzedni artykuł: O TEJ sukience mówią dziś wszyscy! Dakota Johnson w... najgorszej krea... Następny artykuł: Małgorzata Socha wróciła na salony! Zobaczcie, jak wygląda piękna akto...

Uszyła sukienkę dla Kate Middleton i... jej firma zbankrutowała! Jak to możliwe?

Moda, , tagi: kate middleton, projektanci mody
Który projektant nie chciałby ubrać pięknej księżnej Kate? Cóż, okazuje się, że ta przyjemność może... drogo kosztować.

Stylem eleganckiej Kate Middleton inspirują się miliony kobiet na całym świecie, a projektanci marzą, by księżna włączyła do stylizacji element garderoby pochodzący z ich kolekcji. Oczywiście nie bez powodu - tzw. "efekt Kate Middleton" to świetna promocja marki, która może przynieść firmie krocie, a przynajmniej tak by się wydawało. Okazuje się bowiem, że taka reklama może być tyleż korzystna, co... niebezpieczna.

Boleśnie przekonała się o tym Daniella Helayel, właścicielka marki Issa - to z jej asortymentu pochodziła słynna niebieska sukienka, którą Kate Middleton miała na sobie w 2010 roku podczas oficjalnych zaręczyn z księciem Williamem. Wydawałoby się, że po takiej reklamie projektantka tylko zyska - rzeczywiście, początkowo wyglądało to na sukces. "Sukienka Kate" wyprzedała się w ciągu 5 minut jeszcze tego samego dnia, jednak później zaczęły się kłopoty.

Niszowa marka Issa nie była w stanie sprostać zainteresowaniu (czy może raczej histerii?) klientów - pracownicy nie nadążali z szyciem sukienek, a firma nie miała wówczas środków pozwalających zwiększyć produkcję. Daniella wspomina, jak wielki to był stres - bank odmówił jej kredytu i nie miała jak spłacić wykonawców. Ostatecznie marka upadła, a kobieta straciła firmę - a wszystko to za sprawą jednej sukienki...

Dziś Daniella wraca do branży z zupełnie nową marką, którą nazwała Dhela, wciąż jednak z żalem opowiada o niefortunnej historii sprzed lat. Jak sama mówi, miała fantastyczny biznes, nad którym ciężko pracowała. Konieczność rozstania się z nim była na tyle bolesna, że po upadku marki kobieta przez dwa lata niczego nie zaprojektowała - musiała odpocząć.

Jak widać, potencjału reklamowego Kate Middleton nie można lekceważyć  - jej wizerunek z pewnością może zapewnić ogromne zyski, ale... trzeba być gotowym, by zmierzyć się ze wszystkimi konsekwencjami.

Co sądzicie o tej historii?

Zobacz też: Ten dodatek to hit na wiosnę! Noszą go wszyscy, ale ma związek nie tylko z modą...

zdjęcia: ONS

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 14:26

Zobacz także

Nasze propozycje