Poprzedni artykuł: TREND: długie kozaki Następny artykuł: Kolekcja Balmain dla H&M - zobacz zdjęcia i ceny!

"Elementarz stylu" - debiutancka książka Kasi Tusk. Czy warto po nią sięgnąć?

21 października w księgarniach pojawiła się pierwsza książka założycielki bloga „Makelifeeasier” – Kasi Tusk. Czy "Elementarz stylu" to książka, którą warto mieć na swojej półce?
książka Kasi Tusk - Elementarz Stylu

Ostatnimi czasy trwa prawdziwy wysyp poradników autorstwa blogerów zajmujących się różnorodną tematyką. Szczególną popularnością cieszą się poradniki o modzie, które obiecują naukę stylu i rozwiązanie wszelakich problemów z ubieraniem się. Mnogość ta sprawia, że trudno nie podchodzić do nich z dystansem i mimowolną niechęcią. Nietrudno domyślić się, że sięgając po książkę Kasi Tusk nie spodziewałam się, że będzie to pozycja warta większej uwagi. A jest inaczej.

„Elementarz stylu” – klasyka w pigułce 

To co możemy zauważyć natychmiast, to świetne wydanie książki. Stylowa, minimalistyczna oprawa, piękne zdjęcia oraz czytelny podział tekstu działają na duży plus. A przecież dobrze wydana książka o modzie to podstawa.

Jednak zalety nie kończą się jedynie na trafionej okładce czy dobrze dopasowanych do kontekstu zdjęciach. Największą zaletą tej książki jest osobiste podejście do tematu – Kasia Tusk każde zagadnienie omawia na swoim przykładzie, przytacza anegdoty, podsuwa konkretne, sprawdzone na sobie rozwiązania. To zdecydowanie lepsza metoda niż popularne suche frazesy, które zazwyczaj znajdujemy w poradnikach stylizacyjnych. Trudno szukać w książce odkrywczych porad, Kasia bazuje na dobrze znanych w stylizacji ponadczasowych zasadach, ale oferuje je nam w sposób uporządkowany, obrazowy i ciekawy. Udowadnia, że budowanie własnego stylu wcale nie musi być trudne i może przynieść świetny rezultat.

Książka

Ubrania to nie wszystko

Kasia Tusk przez pierwsze trzy rozdziały opowiada nam o kompletowaniu klasycznej garderoby, aby w ostatnim przyznać – „ubrania nie decydują o stylu”. Po dokładnym opisie celnie uargumentowanych zasad klasycznego ubioru, doboru stroju do okazji oraz opisu stylu mieszkańców czterech stolic mody, autorka zwraca uwagę na to, że styl to także odpowiednie zachowanie, osobowość, klasa. Autorka skupia się nie tylko na sztuce doboru ubrań, a na całym wizerunku, kształtowaniu pozytywnego odbioru naszej osoby, dla którego ubrania są często tylko dodatkiem.

Nie eksperymentuj, ubieraj się ładnie

Nie jest to książka dla tych, którzy modę traktują jako zabawę, sztukę czy okazję do eksperymentów. To książka dla kobiet, które nie chcą szokować stylizacją, a jak określa to autorka – „po prostu ładnie wyglądać”. Dlatego w książce kładzie nacisk na jak najbardziej dokładne określenie podstaw klasycznego i eleganckiego wyglądu.  „To projektant musi mieć wizję. Nie ty” – pisze Kasia. Założenie autorki, jakoby celem większości kobiet był ładny wygląd jest niestety mocno ograniczające. Bo przecież styl, to nie tylko ładny wygląd. To też wizja, którą czasem jednak warto mieć.

kasia tusk

„Elementarz stylu” - książka warta uwagi? 

Trudno nazwać „Elementarz stylu” książką o modzie. To raczej książka o poprawnym ubieraniu się, o zasadach klasycznego stylu, o rozwiązywaniu codziennych dylematów przed lustrem. O ubraniach dostępnych dla większości kobiet, a nie nieosiągalnych propozycji z wybiegów. W książce na próżno szukać porad na temat awangardowego czy oryginalnego stylu, bo znajdziemy tam przede wszystkim uniwersalne zasady dla kobiet ceniących prostotę i klasykę. I to właśnie dla nich ten poradnik może okazać się cenną pozycją.

O ile zakładamy, że styl to coś czego w ogóle można się nauczyć, „Elementarz stylu” z pewnością w tym pomoże.

Zamierzacie przeczytać książkę Katarzyny Tusk? Ciekawi Was ta pozycja?

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 17:07

Zobacz także

Nasze propozycje