Milan FW: Niesamowita odsłona stylu retro w nowej kolekcji Gucci

Poprzedni artykuł: Milan FW: Moschino - wiosna lato 2016. Czym dom mody zaskakuje tym raz... Następny artykuł: Zaskakująca współpraca - Gosia Baczyńska zaprojektowała kolekcję dla…...
Odkąd Alessandro Michele objął główne stery domu mody Gucci, marka zyskała zupełnie odmienny charakter. Dystyngowaną elegancję zastąpił świeży romantyzm, piękne tkaniny oraz magiczne scenografie. Projektant, jak zwykle zabrał nas w podróż do dawnych epok.

Alessandro Michele niejednokrotnie powtarzał, że inspiracje do swoich kolekcji czerpie przede wszystkim ze stylu dawnych epok. Nie inaczej było także w tym sezonie. Podczas tygodnia Mody w Mediolanie zaprezentował magiczną kolekcję, która nawiązywała do stylu lat 70. Nie były to jednak lata 70., które zagościły w obecnych trendach.

Gucci na sezon wiosna lato 2016

Michele zaprezentował dekadę hipisów w nowej, odświeżonej wersji. Nie powiela tak oczywistych schematów jak dodatek frędzli czy wykorzystanie zamszu. Przedstawia własną interpretację lat 70. przenikających się z fasonami charakterystycznymi dla mody lat 40. oraz - jak sam przyznaje - epoki renesansu. Projektant zaprezentował kolekcję wielowymiarową - pełną plisów, koronek, kokard, żabotów czy delikatnych tkanin, które mimo wszystko stworzyły spójną i wyjątkową całość.

gucci

Pokaz Gucci - Fashion Week w Mediolanie

Salma Hayek, jedna z gwiazd zasiadających w pierwszym rzędzie podczas pokazu, powiedziała, że "kolekcja bardziej przypominała jej sztukę, niż modę". Pokaz wzbogacała magiczna scenografia - obok torów kolejowych rozłożono dywany w kwiaty i węże.

Jeszcze kilka lat temu Gucci nie było marką, której nazwa przyciągała tak ogromne zainteresowanie podczas Tygodni Mody, jak dzieje się to teraz. Gucci zdecydowanie zmienia charakter. A wszystko wskazuje na to, że Alessandro Michele podąża dobrą drogą.

A co Wy myślicie o nowej kolekcji Gucci?

zdjęcia: Imax Tree

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

3 sierpnia 2020, 17:04

Nasze propozycje