Poprzedni artykuł: To ulubiona bluza Anny Lewandowskiej. Wiemy, gdzie ją kupić Następny artykuł: Doda znowu szokuje. To BARDZO odważna kracja nawet, jak na nią

Jak wyczyścić zamszowe buty? To proste!

Jesień, pluchy i miłość do zamszu - to zupełnie się nie wyklucza. Choć buty z tego materiału wielu osobom wydają się ciężkie w utrzymaniu w czystości, my wam pokażemy, że wcale tak nie jest.

Jak wyczyścić zamszowe buty? To proste! Zamszowe buty, choć mają wielu swoich sympatyków niezależnie od pory roku, to jednak najchętniej po nie  sięgamy w sezonie jesienno-zimowym. Wiele osób jednak pomimo tego, że lubi ten materiał, to nie decyduje się na niego, ponieważ w niektórych kręgach utarło się, że jest on trudny w czyszczeniu.

Polecamy:  Wyglądają jak z wybiegu, a pochodzą z sieciówki. Te buty z Zary to przebój sezonu

Okazuje się jednak, że wystarczy mieć podstawową wiedzę, aby z łatwością odczyścić zamszowe obuwie, żeby służyło nam np. podczas deszczu:)

Na początku, po zakupie obuwia należy zastosować impregnat, który ochroni obuwie z zamszu m.in. przed wilgocią. Materiał będzie też bardziej odporny na plamy i przebarwienia. Tego typu środki są dostępne oczywiście w sklepach obuwniczych. Pamiętajcie, aby przed ich zastosowaniem dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.

Polecamy:  To najmodniejsza spódnica tego sezonu z sieciówki, którą noszą gwiazdy. Wiemy, gdzie ją kupić

Gąbka i szczotka

Wszelki pył i kurz nagromadzony na obuwiu z łatwością usuniecie gąbką, albo szczotką, której włosie jest miękkie, lub średnio twarde. Wystarczy poczekać, aż obuwie wyschnie i wtedy przystąpić do czyszczenia. 

Gumka szkolna

Ten prosty, szkolny gadżet skutecznie pomaga w czyszczeniu zamszu. Wystarczy nim pocierać suche obuwie, aż plama będzie niewidoczna. 

Czyszczenie zamszu wodą 

Jeżeli chcemy usunąć plamę za pomocą wody, to przede wszystkim nie moczymy ich w całości. Pranie zamszowych butów, kolokwialnie mówiąc, "zabija" je. Lepiej delikatnie je nawilżyć wodą z szarym mydłem za pomocą szmatki, a następnie przetrzeć okrężnymi ruchami gąbką lub szczotką z miękkim włosiem i odstawić do wyschnięcia w suchym, ale nie nasłonecznionym miejscu. 

Polecamy:  Wielki przegląd ramonesek na jesień 2017. Znajdziesz tu swój ideał

Mieszanka z mleka i sody

Skutecznym sposobem na zmycie plamy z zamszowego obuwia jest zmieszanie łyżki sody ze szklanką mleka. W mieszance moczymy szmatkę i pocieramy nią obuwie. Potem wystarczy zabrudzone miejsce przemyć szmatką lub gąbką z wodą. 

Mąka ziemniaczana i woda

Na niewielkie plamy możemy aplikować też papkę z 2 łyżek mąki i 1 łyżki wody. Gęstą mieszankę nakłada się i czeka aż wyschnie, a potem skruszy.

Skórka chleba

Delikatne zabrudzenia znikną, jeżeli obuwie potrzemy wewnętrzną stroną skórki od chleba. To sprawdzony, wręcz babciny sposób na usunięcie plam z zamszu:)

Jeżeli lubicie zamszowe obuwie i zastanawiacie się, jakie wybrać tej jesieni, to mamy dla was kilka propozycji. 

Foto: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 09:00

Zobacz także

Nasze propozycje