Poprzedni artykuł: Najmodniejsze buty na sezon jesień-zima 2015/16 Następny artykuł: Modne bluzy za mniej niż 60 zł

PORADNIK: Jak dobrać dekolt do figury?

Często skupiamy się na stylizacyjnych trikach związanych z wyszczuplaniem sylwetki, zapominając o ważnym elemencie ubioru jakim jest rodzaj dekoltu. A to właśnie konkretny dekolt, podobnie do fasonu sukienki czy podkreślonej talii może optycznie pomóc lub zaszkodzić sylwetce. Dziś na ilustracjach prezentujemy najpopularniejsze rodzaje dekoltów oraz porady, jak dobrać je do sylwetki.

Dekolt w kształcie litery "V"

dekolt w kształcie litery v

Dekolt w kształcie litery "V" charakteryzuje bardzo głębokie i wąskie wycięcie eksponujące biust. Po taki rodzaj dekoltu powinny w szczególności sięgać kobiety, którym zależy na optycznym wysmukleniu sylwetki, a przede wszystkim górnej części ciała. Dekolt "V" dzięki ostrym pionowym liniom sprawia, że prezentujemy się zdecydowanie szczuplej i delikatniej. Dekolt ten będzie dobrym wyborem dla tych z Was, które posiadają duży biust, szerokie ramiona lub mają potężną budowę górnej partii ciała. Pamiętajmy jednak, żeby unikać zbyt dużego eksponowania biustu, aby nie stworzyć wulgarnego efektu.

Dekolt w kształcie serca

dekolt w kształcie serca

Dekolt w kształcie serca jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, które mogą pochwalić się idealnym kształtem linii ramion, gdyż bardzo mocno je eksponuje. Powinny po niego sięgać także kobiety, które posiadają krótką szyję - dekolt w kształcie serca optycznie ją wydłuży. Ten rodzaj dekoltu mocno podkreśla biust i lekko go powiększa. Raczej nie powinny po niego sięgać kobiety posiadające duże piersi, gdyż sukienka czy bluzka z takim dekoltem prawdopodobnie nie będzie się ładnie układać.

Dekolt zabudowany

dekolt pod szyję

To jeden z najbardziej wymagających dekoltów - korzystnie prezentują się w nim właściwie tylko kobiety o długich szyjach, wąskich ramionach i smukłej sylwetce. W innych przypadkach zabudowany dekolt może jedynie poszerzyć linię ramion, skrócić szyję, a w konsekwencji - sprawić, że będziemy wyglądały masywnie. Dekolt pod samą szyję to także zły wybór dla kobiet z dużym biustem - dodatkowo go powiększy i optycznie doda kilku niepotrzebnych kilogramów. Podsumowując - będzie najlepszy dla kobiet o drobnej budowie ciała.

Dekolt asymetryczny - na jedno ramię

asymetryczny dekolt

Dekolt na jedno ramię to świetny wybór dla kobiet, które mogą pochwalić się smukłymi ramionami, ale nie tylko. Asymetria z reguły sprawia, że wyglądamy szczupło i lekko. Dekolt na jedno ramię powinien sprawdzić się zarówno w przypadku małego biustu, który ładnie wyeksponuje, a także dużego, który będzie wydawał się na mniejszy (warunkiem wtedy jest jednak idealnie dobrany biustonosz, który odpowiednio podtrzyma biust).

Dekolt okrągły

okrągły dekolt

Okrągły dekolt to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w sukienkach czy bluzkach. Mimo jego dużej powszechności nie każda kobieta będzie wyglądać w nim dobrze. Przykładowo "podkoszulkowy dekolt" nie prezentuje się korzystnie na kobietach posiadających duży biust i masywną sylwetkę (wtedy lepiej sprawdzają się ostre linie). Okrągły dekolt będzie z kolei świetnym rozwiązaniem dla kobiet z małym biustem i krótką szyją.

Dekolt kwadratowy - "karo"

dekolt karo

Ten rodzaj dekoltu uwielbiała między innymi Elizabeth Taylor. Nie bez powodu - idealnie podkreśla jędrny biust oraz smukłe ramiona. Łatwo jest się więc domyślić, że nie będzie wyglądał efektownie na kobietach o szerokich ramionach (tylko je podkreśli i dodatkowo poszerzy), a także zbyt potężnej, muskularnej budowie ciała.

Dekolt hiszpański - odsłaniający ramiona

odkryte ramiona dekolt

Bluzki czy sukienki z odkrytymi ramionami po okresie zapomnienia ostatnio stały się prawdziwym hitem. I nie ma w tym nic dziwnego - ten rodzaj dekoltu pięknie podkreśla szczupłe ramiona oraz obojczyki. Taki dekolt nadaje ponadto sylwetce idealne proporcje - świetnie skomponuje się z wąską talią oraz pełnymi biodrami. Dekolt typu carmen, może okazać się problematyczny dla kobiet o dużym biuście, które potrzebują mocnego podtrzymania, a rezygnacja biustonosza nie wchodzi w grę. Wtedy można wybrać np. koronkowy biustonosz z ozdobnymi ramiączkami lub zdecydować się na bardotkę, która zapewni odpowiednie podtrzymanie. 

Dekolt trójkątny

dekolt trójkąt

To dekolt stworzony dla kobiet o pełnej, krągłej, a także ciężkiej sylwetce - trójkątny kształt doskonale ją wydłuży i wyszczupli. Nie jest do końca wskazany tylko kobietom o długiej szyi, gdyż może ją jeszcze bardziej wydłużyć.

Który rodzaj dekoltu nosicie najczęściej?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

3 sierpnia 2020, 18:55

Nasze propozycje