Poprzedni artykuł: Lato w mieście – wystylizuj się jak gwiazda! Następny artykuł: Kolczyki - nausznice. Hit czy kit?

Jak dobrać jeansy do figury - 5 praktycznych porad

Moda,
,
, tagi: porady stylisty, spodnie, jeansy
Jeansy to podstawa garderoby, co jest rzeczą oczywistą, bo są wygodne, uniwersalne i zawsze modne. Większość z nas ma ich co najmniej kilka par (niżej podpisana ma ich ponad 30 :)), ale czy wiemy, jak dobierać je do swojej figury tak, by korygowały jej niedoskonałości? Oto garść porad!
jak dobrać jeansy do figury

Jakie wybrać jeansy, żeby ukryć krzywe nogi?

Te o szerokich lub rozszerzanych nogawkach. Czas zaprzyjaźnić się z hitowymi w tym sezonie dzwonami, czyli jeansami rozszerzającymi się od kolan w dół i szwedami, dopasowanymi na pupie i rozszerzającymi się tuż pod nią.

Jakie wybrać jeansy, żeby wyglądać szczuplej?

Ciemne, proste, bez z przetarć i zdobień. Uwaga na poziome linie (szwy, paski), które skracają i poszerzają. Wybieraj za to jeansy o nogawkach przykrywających buty. To doda Ci wzrostu (sprawdź też, jak wyglądać na wyższą), więc wysmukli sylwetkę. Unikaj biodrówek.

Jakie wybrać jeansy, żeby optycznie zmniejszyć biodra?

Ciemne, o szerokich lub prostych nogawkach i lekko obniżonej talii, która podzieli pośladki w poprzek, co je optycznie zmniejszy, z dużymi kieszeniami. Nie kupuj jeansów z wysokim stanem i zwężanych ku dołowi. Unikaj przetarć i innych ozdób na wysokości bioder i ud.

Jakie wybrać jeansy, żeby wydłużyć nogi?

Jeansy dzwony, pod którymi ukryjesz koturny, stwarzając wrażenie, że masz po prostu takie długie nogi. Możesz też nosić spodnie proste, o standardowej (obniżona skraca nogi!) lub lekko podwyższonej talii i długie (modne 7/8 odpada - pozioma linia, czyli krawędź nogawki, dodatkowo skróci nogi).

Jakie wybrać jeansy, gdy ma się szczupłe nogi, ale nieproporcjonalnie okrągłą górę?

Proporcje pomogą wyrównać przetarcia i kieszenie, np. jaśniejsze fragmenty poszerzą nogi, a duże kieszenie na pupie zmniejszą ją. Zapomnij o rurkach - cienkie nóżki podkreślą ciężką "górę". Postaw na fasony o szerszych nogawkach i podwyższonej talii, ukrywającej brzuszek.

A jakie wy macie spostrzeżenia dotyczące doboru jeansów do figury? Co się u was sprawdza, a co nie?

biodrówki optycznie skracają pupę, wiem to po sobie. Do tego proponuję większe kieszenie, które też optycznie ją zmniejszą...

moniola

Więcej porad jak dobrać jeansy do figury.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 09:19

Zobacz także

Nasze propozycje