Poprzedni artykuł: 7 sposobów na to, żeby optycznie wydłużyć nogi Następny artykuł: Ilustrator mody używa krajobrazów w celu uzupełnienia swoich projektów

Jak nauczyć się nosić szpilki?

Moda, , tagi: szpilki, chodzenie w szpilkach
Chodzenie w szpilkach, szczególnie długie godziny, to prawdziwy wyczyn! Czy aby na pewno? Przedstawiamy kilka bardzo prostych i, mogłoby się wydawać, oczywistych rad, które pozwolą Wam się przekonać do tego seksownego obuwia.

Są niewygodne, zostawiają odciski, a stopy w nich niemiłosiernie bolą. Dla wielu kobiet noszenie szpilek to prawdziwa udręka. Z drugiej jednak strony, but na smukłej szpilce jest elegancki, wydłuża nogę, dodaje szyku. Podoba się to nie tylko mężczyznom, ale też samym kobietom, dlatego często stają między młotem a kowadłem. Z jednej strony butów nosić nie mogą lub nie potrafią, z drugiej kupują po kila par z nadzieją, że kiedyś je założą. W rezultacie buty na szpilkach zalegają w szafach, a większość z nich nigdy nie widziała nic poza wnętrzem pudełka i przedpokojem. 

A może tak udać się na specjalny kurs noszenia szpilek? Tak, tak, w wielu miastach w Polsce organizowane są takie właśnie szkolenia. Uczy się na nich jak dobierać obuwie i jak utrzymać równowagę na obcasach. Później dochodzą zajęcia praktyczne, czyli nauka chodzenia.

Dziewczyny, których relacja z butami bywała czasem trudna, a czasem bolesna, i które nie chcą uczęszczać na kurs, mogą poćwiczyć w domu.

Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych rad.

Każda kobieta powinna dobrać buty odpowiednie dla siebie. W sklepie należy przymierzyć je kilka razy i być przekonanym o tym, że są wygodne. Przy przymierzaniu butów należy zwrócić uwagę na pracę stopy - czy można poruszać w nich palcami i czy nie cisną. Podstawą jest dobrze wyważony obcas (umocowany na środku pięty), a ciężar ciała musi rozkładać się równomiernie na całą stopę - jeśli tak nie jest, buty nie nadają się do chodzenia. Zazwyczaj obcas szerszy jest też stabilniejszy i z pewnością ułatwi walkę z grawitacją.

Chodzenie na wysokościach należy zacząć od nauki utrzymania równowagi. Na początku nosimy buty niższe (ok. 6 cm), później wyższe (ok. 9 cm.). Zaczynamy od chodzenia w nich po kilkanaście minut po domu, codziennie wydłużając czas. Ważna jest też postawa - w szpilkach musimy dbać o proste plecy, ponieważ dzięki przeniesieniu ciężaru ciała nieco do tyłu, zmniejsza się ból w podbiciu.

Zobacz także:  Proste sposoby na obcierające buty

 Autor: Agnieszka Lalik

Sprawdź polecane przez Wizażanki peelingi do stóp

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 08:00

Zobacz także

Nasze propozycje