Poprzedni artykuł: Nowa kolekcja Triumph dla dużych biustów "Beauty-Full". Zobacz zdjęcia... Następny artykuł: Tak zmieniała się bielizna na przestrzeni lat!

6 rzeczy, dzięki którym będziesz wyglądać atrakcyjniej w oczach innych

Choć z reguły większość z nas powtarza, że ubiera się tylko dla siebie i nie zależy nam na opinii innych, tak naprawdę raz na jakiś czas chcemy poczuć się naprawdę atrakcyjnie. Nic przecież nie dodaje tyle pewności siebie, jak pełne zachwytu spojrzenia przechodniów spotkanych na ulicy. Zobaczcie, jakie rzeczy warto mieć w szafie, aby wyglądać atrakcyjniej. Uwaga! Potwierdzone naukowo!

Klasyczne szpilki

szpilki
fot. Instagram/lavitamia

To, że w butach na cienkim obcasie prezentujemy się atrakcyjnie nie jest niczym odkrywczym – dodają nam centymetrów, wyszczuplają sylwetkę i sprawiają, że chodzimy zgrabniej. Jednak jak konkretnie klasyczne szpilki wpływają na ogólne postrzeganie naszej osoby w oczach innych? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć naukowcy z  francuskiego Université de Bretagne-Sud. W tym celu przeprowadzili badania na trzech grupach kobiet – pierwsza nosiła buty na płaskiej podeszwie, druga – 5-centymentrowe obcasy, a ostatnia – szpilki o wysokości 9 centymetrów. Wyniki badań nie były zaskakujące – to kobiety z trzeciej grupy najszybciej zyskiwały pomoc i uwagę mężczyzn.

Odkryte ramiona lub plecy

odkryte ramiona
fot. Instagram/kristina_bazan

Czasy pokazywania prawie całego biustu czy ultra krótkich spódniczek na szczęście mamy już za sobą. Takie eksponowanie ciała uważane jest raczej za tandetne, niż seksowne. Okazuje się, że najlepszą receptą na bycie atrakcyjną w nieoczywisty sposób jest odsłonienie ramion lub pleców. Według badań przeprowadzonych na University of New South Wales to właśnie odkryte ramiona są według mężczyzn najbardziej intrygujące.

Coś czerwonego

czerwień 2015
fot. Instagram/officalktr

Z pewnością nie jest dla Was żadną niespodzianką, że to właśnie kolor czerwony w największym stopniu przyciąga wzrok i sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie. Co jednak ciekawe – czerwień uznawana jest za seksowną nie tylko przez mężczyzn, a przede wszystkim przez same kobiety. Do takiego wniosku doszli badacze z Univeristy of Rochester – udowodnili oni, że większość kobiet czuje się atrakcyjniejsza niż zazwyczaj, kiedy ma na sobie coś w czerwonym kolorze. Jeśli nie macie go jeszcze w swoich szafach, warto nadrobić zaległości – czerwony będzie najmodniejszym kolorem na jesień!

Czerń w każdej postaci

mała czarna

fot. Instagram/wendyslookbook

Tak jak czerwień wygrywa w rankingach na najbardziej seksowny kolor, tak czerń uważana jest za kolor gwarantujący respekt w oczach innych. Według wielu badań kobiety noszące czerń są uważane za bardziej inteligentne, intrygujące oraz pewne siebie, a przez to odbierane są jako atrakcyjne i ciekawe. Już wiemy dlaczego mała czarna to dla wielu z nas podstawa garderoby.

Sukienka lub spódnica podkreślająca talię

sukienka podkreślająca talię
fot. Instagram/wendyslookbook/kenzas

Wybór ubrań podkreślających kobiece kształty to kolejny sposób na zwrócenie uwagi innych. Chodzi tu przede wszystkim o wydobycie figury klepsydry oraz podkreślenie wąskiej talii. Bo to właśnie wąska talia, jak twierdzą badacze z Victoria University przyciąga największą uwagę mężczyzn. Podczas eksperymentu przeprowadzonego na grupie 200 mężczyzn prezentowano zdjęcia tej samej kobiety ze zmienionymi przez grafików proporcjami. Okazało się, że zdjęcia, na których w największym stopniu podkreślono talię wzbudzały największą uwagę mężczyzn.

Mocny kolor na ustach

szminka
fot. Instagram/kenzas

Aby udowodnić, że intensywne kolory na ustach są sposobem na atrakcyjny wygląd, francuscy naukowcy przeprowadzili bardzo ciekawe badania. Obserwowano… zależność pomiędzy kolorem pomadki poszczególnych kelnerek oraz otrzymanym później napiwkiem. Okazało się, że największe napiwki otrzymały dziewczyny z delikatnym makijażem twarzy i mocną pomadką. Do takiego samego wniosku doszli naukowcy z Bostonu - udowodnili, że mocna pomadka wzbudza większe zainteresowanie niż mocny makijaż twarzy i oczu bez podkreślonych ust.

Macie te rzeczy w swoich szafach? A może znacie inne sposoby na atrakcyjny wygląd?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 sierpnia 2019, 09:15

Nasze propozycje