Poprzedni artykuł: Święto mody ślubnej - Targi Ślubne Wedding już w następny weekend! Następny artykuł: Buty i torebki Kari na wyjątkowe okazje - wybór Agnieszki Włodarczyk i...

5 błędów, których powinnaś unikać, aby zawsze wyglądać z klasą

Często bardzo łatwo przekroczyć granicę pomiędzy eleganckim, a wyzywającym wyglądem. Pewnie znacie kobiety, które nigdy nie przekraczają tej granicy i zawsze prezentują się stylowo i z klasą. Jak zatem możemy je naśladować? Przede wszystkim unikając pięciu popularnych błędów. Zobaczcie, o jakich mowa.
stylizacyjne błędy

Nie zwracasz uwagi na szczegóły, które psują ogólny wygląd

Pewnie niejeden raz widziałyście kobietę, która na pierwszy rzut oka wyglądała genialnie, jednak po chwili przyglądania zauważyłyście pewien zgrzyt. Mogła to być koszula z koszmarnie mnącego się materiału, widocznie odznaczająca się bielizna czy przykładowo zmechacony sweter. Takie drobne szczegóły bardzo często przesądzają o tym, czy cała stylizacja jest udana. Nawet najmodniejsze ubrania nie będą prezentować się korzystnie, jeśli nie dopilnujesz podstawowych wyznaczników schludnego wyglądu.

Odsłaniasz zbyt wiele

„Jeśli odsłaniasz dół, zakryj górę i odwrotnie” to podstawowa zasada stylowego wyglądu. Kiedy jednocześnie odsłaniamy nogi i dekolt bardzo łatwo o zbyt wyzywający wygląd. Jeden odważny element (np. bardzo krótka sukienka) będzie się prezentować efektownie tylko wtedy, gdy uspokoimy stylizację zabudowanym dekoltem i klasycznymi dodatkami. Pamiętaj – mniej zawsze znaczy więcej!

stylizacyjne błędy

Nosisz akcesoria złej jakości

Torebka pokryta słabej jakości skórą czy źle wykonane buty np. z widocznym klejem na podeszwie zawsze będą wyglądać po prostu tandetnie. To właśnie akcesoria najwięcej mówią o stylu kobiety. Buty i torebka to nasza wizytówka, warto więc zainwestować w eleganckie i szykowne dodatki. To one dodają szyku nawet najzwyklejszej stylizacji.

Przesadzasz z ilością krzykliwej biżuterii

Oczywiście są kobiety (przykładowo Anna Dello Russo), które nawet obwieszone kilogramami biżuterii wyglądają stylowo, ale niestety są to wyjątki. Z reguły, kiedy do jednej stylizacji dobieramy duży naszyjnik, kolczyki z kryształami i wiele bransolet uzyskujemy efekt przesadnie wystrojonej choinki. Nie bez powodu to delikatna biżuteria kojarzona jest z szykiem i klasą. Zawsze lepiej zdecydować się na jeden subtelny dodatek niż przesadzić z dużą ilością biżuterii przywodzącej na myśl brak gustu.

stylizacyjne błędy

Dobierasz strój niestosownie do okazji

Jest wiele stylizacyjnych reguł, które warto łamać, ale dobór ubrań stosownie do okazji na pewno nie jest jedną z nich. Krótkie sukienki czy spódnice, a także bluzki z odważnymi dekoltami zawsze lepiej zarezerwować na wieczór, niż na rodzinne spotkanie czy 8-godzinny dzień w pracy. Podobna zasada dotyczy odważnych wzorów, metalicznych tkanin czy cekinów - rzadko kiedy wyglądają dobrze w innych sytuacjach, niż te do których zostały przeznaczone, czyli w tym przypadku na wieczór. Jeśli chcesz wyglądać z klasą zawsze lepiej postawić na skromność i naturalność, niż zbytnie przyciąganie uwagi strojem.

Aby zawsze prezentować się z klasą poznaj również  6 zasad stylu, których możesz nauczyć się od najbardziej stylowych kobiet!

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 16:46

Zobacz także

Nasze propozycje