Poprzedni artykuł: Ciepłe i stylowe sztuczne futerka na zimę Następny artykuł: Kochasz DIY? Blogerka "Co za szycie" zdradza, jak szybko nauczyć się p...

5 błędów, które najczęściej popełniamy przy zakupie torebki

Marzysz o tym, aby wreszcie kupić torebkę na lata, a nie kolejny nietrafiony model, który zalega w szafie? Oto 5 błędów, których powinnaś unikać.

jak kupić idealną torebkę

Kupujesz torebkę bez zamknięcia

Ostatnimi czasy w sklepach trudno znaleźć torebki ze szczelnym zamknięciem na suwak. Dominują przecież duże shoppery z jednym guzikiem lub bez żadnego zamknięcia, do których z jednej strony łatwo coś włożyć, ale także niestety zbyt łatwo coś wyjąć. Z własnego doświadczenia wiem, że takie torebki to wymarzony fason dla złodziei - nawet nie zorientowałam się, w którym momencie z mojego pięknego shoppera skradziono mi portfel. Torebka to nie siatka z błahymi przedmiotami, a z wartościowymi rzeczami, które powinny być odpowiednio zabezpieczone. Brak szczelnego zamknięcia w torebce powinien zawsze zniechęcić Cię do zakupu. Jeśli jednak decydujesz się na zakup pamiętaj, aby wszyć do niej suwak lub zamykany wkład. Naprawdę nie warto kusić losu.

Wybierasz model niedostosowany do Twojego trybu życia

Torebka codzienna powinna być w jak największym stopniu dostosowana do trybu naszego życia, a tym samym powinna nam je ułatwiać, a nie utrudniać. Jeśli na co dzień nosisz ze sobą wiele dokumentów i załatwiasz wiele spraw na mieście najlepszą opcją będzie dla Ciebie pojemna torba, a nie piękna, ale niepraktyczna kopertówka. Zasada ta dotyczy także stylu torebki - jeśli na co dzień musisz ubierać się elegancko wybierz klasyczną torbę, którą będziesz nosić na co dzień. Kupowanie torebek, których nigdy nie dobierzesz do stroju ze względu na brak okazji naprawdę nie ma najmniejszego sensu.

Nie zwracasz uwagi na wykonanie i materiał oglądanej torebki

Istnieje przekonanie, że żaden inny dodatek tak wiele nie mówi o kobiecie, jak właśnie torebka. Nie chodzi tu o jej fason czy styl, a przede wszystkim o porządne wykonanie. Tanie torebki bardzo często wyglądają tandetnie już po kilku tygodniach noszenia - pojawiają się przetarcia na rogach, torebka traci kształt, niszczą się uszy, a takie zniszczenia bardzo szybko rzucają się w oczy. Oczywiście możliwe jest znalezienie taniej i porządnej torebki, ale to wyjątkowo ciężkie zadanie. Często już na pierwszy rzut oka w sklepie możemy bez trudu ocenić czy torebka będzie odporna na zniszczenia. Jeśli dojdziemy do wniosku, że szybko przestanie wyglądać na nową, zdecydowanie lepiej jest podarować sobie zakup i odłożyć pieniądze na zakup eleganckiej i wytrzymałej torebki.

Sięgasz po torebkę niedostosowaną do Twojego wzrostu i postury

Pewnie niejeden raz widziałyście filigranową dziewczynę z torbąXXL na ramieniu - czy wyglądało to dobrze? Z pewnością nie. Torebka przytłaczająca rozmiarem osobę, która ją nosi zazwyczaj wygląda wyjątkowo niekorzystnie i tylko podkreśla słabe strony sylwetki. Zawsze najlepszym wyborem jest zakup torebki proporcjonalnej do naszej postury, która nie będzie przyciągała niepotrzebnej uwagi.

Nie zastanawiasz się czy torebka będzie praktyczna

Podczas wyboru torebki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także dokładnie sprawdzić jej funkcjonalność. Przed zakupem postaraj się sprawdzić czy torebka przykładowo zmieści format A4, czy ma wystarczającą ilość przegródek lub czy ma wygodne zapięcie. Warto upewnić się o tym zawczasu, gdyż takie drobne niedogodności zazwyczaj sprawiają, że nie mamy ochoty nosić nowej torebki, szybko o niej zapominamy i myślimy o zakupie nowej - a taki schemat zdecydowanie warto przerwać.

Aby unikać błędów na zakupach poznajcie także 5 błędów, których warto unikać przy zakupie zimowego płaszcza!

Zdarzyło Wam się kupić nietrafioną torebkę? O czym jeszcze powinnyśmy pamiętać przy jej zakupie?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:47

Zobacz także

Nasze propozycje