Poprzedni artykuł: Dwa najmodniejsze kolory 2016 roku według Pantone Następny artykuł: Rozstępy i cellulit zamieniła w swój atut - poznajcie Iskrę Lawrence

5 błędów, które często popełniamy podczas zakupu prezentu

Moda, , tagi: boże narodzenie 2015, prezent świąteczny
Kupowanie prezentów często zamiast radości przysparza jedynie nerwów i wiele stresu. Podczas przedświątecznej gorączki szczególnie łatwo jest kupować prezenty, które z góry można by zakwalifikować do kategorii "nietrafione". Oto 5 błędów, których powinnyśmy unikać podczas zakupu bożonarodzeniowych upominków.

boże narodzenie jakich prezentów nie kupować

Kierujesz się wyłącznie swoim gustem

Pewnie niejeden raz przyłapałyście się na tym, że podczas zakupów wybieracie to, co podoba się Wam, zapominając o tym, czy spodoba się obdarowywanej osobie. A przecież to nie nam prezent ma podobać, a osobie, której go podarujemy. Podczas wyboru upominków powinnyśmy się zastanawiać przede wszystkim nad tym, jak dana osoba zareaguje na upatrzoną rzecz i czy rzeczywiście będzie z niej zadowolona. Nasze upodobania mają tu naprawdę marginalne znaczenie.

Sięgasz po ryzykowne prezenty, które mogą nie pasować  

Jest duże grono prezentów, przy których ryzyko pomyłki jest bardzo wysokie. Mowa tu przede wszystkim o ubraniach - tu możemy nie trafić ze stylem czy fasonem, ale przede wszystkim z rozmiarem danej rzeczy. Jeśli nie jesteśmy stuprocentowo pewne, jaki rozmiar ma nasz obdarowywany, zawsze lepiej zrezygnować z pomysłu niż kupować „na oko”. Późniejsze wymiany i niezręczne proszenie o paragon to coś, czego każdy z nas chciałby uniknąć.

Wybierasz spośród nieodpowiednich kategorii

Wybieranie prezentu wśród kategorii nijak dostosowanych do obdarowywanej osoby to kolejny bardzo powszechny błąd. Mowa tu przykładowo o wybieraniu biżuterii z myślą o osobie, która… zazwyczaj jej nie nosi lub przykładowo – czapki, choć jej przyszły właściciel nie lubi nakryć głowy. Tłumaczenie - „może jeśli jej je podaruje, nareszcie zacznie to nosić” zawsze mija się z celem. Jeśli ktoś, komu kupujemy prezent zawsze unika pewnych kategorii dodatków czy ubrań, na pewno nie robi tego bez powodu.

Źle dopasowujesz charakter prezentu

Zabawne gadżety, śmieszne skarpety czy dowcipny sweter świąteczny raczej nie spodobają się osobie na co dzień poważnej i ceniącej przydatność prezentów. Podobnie będzie z osobą, która uwielbia urocze drobiazgi - jeśli podarujemy jej coś eleganckiego, zupełnie nie pasującego do jej stylu i osobowości raczej nie będzie to prezent trafiony. Określenie rodzaju i ogólnego charakteru prezentu już na samym początku znacznie ułatwi późniejsze zakupy.

Dobra marka ma dla Ciebie priorytetowe znaczenie

„Kupię cokolwiek z dobrą metką – powinno wystarczyć” – zdarzyło Wam się pomyśleć w ten sposób? To zawsze pójście na łatwiznę, które sprawdzi się tylko w przypadku osoby, która uwielbia ekskluzywne marki. Warto pamiętać, że nie tylko drogi prezent epatujący nazwą sklepu może urzec obdarowywaną osobę. Odrobina inwencji nigdy nie zaszkodzi!

Zdarzyło Wam się popełniać te błędy? A może przyłapałyście się na popełnianiu innych?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 04:14

Zobacz także

Nasze propozycje