Poprzedni artykuł: Nowy Flesz z rabatami już w sprzedaży! Następny artykuł: 5 błędów, które często popełniamy podczas zakupu prezentu

Dwa najmodniejsze kolory 2016 roku według Pantone

Moda, , tagi: modne kolory, pantone
Rok 2015 upłynął nam pod znakiem koloru marsala – połączenia bordo oraz ciepłego brązu. Specjaliści z Instytutu koloru Pantone na nadchodzący rok zapowiadają dużą zmianę. Przekonajcie się jakie kolory będą modne w 2016 roku!
pantone 2016

Instytut Pantone słynie ze swoich niezwykle szczegółowych analiz barw i kolorów. Jednak dla świata mody Instytut znany przede wszystkim dzięki rokrocznie ogładzanym prognozom na najmodniejszy kolor na nadchodzący rok. Zapowiedzi słynnej korporacji zazwyczaj są bardzo celne – marsala, czyli kolor 2015 roku istotnie często zdominował ofertę ubrań oraz kosmetyków - zgaszony bordo nosiłyśmy m.in. na ustach czy paznokciach.

Kolory z ubiegłych lat wybierane przez Pantone:

pantone 2016

Najmodniejsze kolory według Pantone na 2016 rok

W tym roku Instytut Pantone ogłosił, iż w 2016 roku modny będzie nie jeden, a po raz pierwszy  - dwa kolory! Mowa tu o „Rose Quartz” – „kwarcowym różu” oraz „Serenity” – czyli „spokoju”. Okazuje się więc, że w 2016 roku najmodniejsze będą delikatne, marzycielskie, pastelowe barwy.

pantone 2016

 

Według Pantone, „Rose Quartz” to „delikatny ton, który niesie w sobie współczucie i uczucie spokoju”, z kolei „Serenity” to kolor „przynoszący uczucie wytchnienia i relaksu nawet w burzliwych czasach”. Oba kolory inspirowane są naturą - połączone ze sobą mają przypominać spokojne, bajkowe niebo w wiosenny poranek. Pantone na kolejny rok proponuje delikatne, uspokajające barwy, gdyż jak twierdzi Instytut - żyjemy w wyjątkowo niespokojnych i nerwowych czasach.

pantone 2016

Co myślicie o wyborze specjalistów Pantone? Podobają Wam się te kolory?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 04:30

Zobacz także

Nasze propozycje