Poprzedni artykuł: Julia Wieniawa w zjawiskowym garniturze z Mohito. Wyglądała obłędnie! Następny artykuł: W Biedronce kupicie kultowe buty sportowe! Są bajecznie tanie

Powstały pierwsze kostiumy kąpielowe chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych!

Tkaniny, z których uszyte są te kostiumy mają moc filtra SPF 50. Ochronią cię przed poparzeniem skóry, przebarwieniami i rakiem!

Jeszcze do niedawna taką ochroną mogły cieszyć się tylko dzieci. Ale teraz powstają tak zwane kostiumy kąpielowe UV także dla dorosłych. Ubrana w bikini z UPF 50 nie będziesz musiała się martwić, że na piersiach czy brzuchu pojawi ci się posłoneczne przebarwienie, oparzenie czy nowotwór. I nie będziesz musiała pamiętać, żeby posmarować się kremem z filtrem POD kostiumem. ;-)

Zobacz także: Pigułka antykoncepcyjna, popularne leki na trądzik... Uwaga, to może powodować przebarwienia!

Kostiumy kąpielowe z certyfikatem UPF

UPF, czyli Ultraviolet Protection Factor (Wskaźnik Ochrony Przed Promieniowaniem Ultrafioletowym) jest określony w trakcie tak zwanego testu transmisji. Tkanina zostaje wystawiona na działanie promieniowania UV, a ilość odbitych przez nią promieni jest mierzona za pomocą spektrofotometru. UPF określa, ile promieni zostało zablokowanych, przy czym ocena ta dotyczy zarówno promieniowania UVA, jak i promieniowania UVB.

UPF 25 oznacza, że ​​tkanina przepuszcza 1/25 (około 4 procent) dostępnego promieniowania UV. Za to UPF 50 pozwala na na transmisję 1/50 (około 2 procent) UV i blokuje 97,5 procent promieni słonecznych. Zdolność tkaniny do blokowania promieniowania UV zależy od jej pochodzenia (naturalny jedwab czy bawełna gorzej radzą sobie z promieniami słonecznymi), koloru, stopnia zużycia, tego czy jest sucha czy mokra... Ale materiały, z których szyte są kostiumy ze wskaźnikiem UPF są dodatkowo wzbogacone odpowiednimi substancjami chemicznymi, które pochłaniają promieniowanie UV.

Kostiumy kąpielowe chroniące przed promieniowaniem UV można zamówić na stronie amerykańskiej marki Kore Swim. Niestety ich ceny są dośc wysokie (około 1000 złotych). Uwaga, noszenie takiego kostiumu nie zwalnia ze stosowania kosmetyków z filtrem UV - nadal musimy posmarować nimi wszystkie nieosłonięte części ciała.

Zobacz także: Łyżeczka do herbaty może cię ocalić przed rakiem skóry! To wynik badań angielskich naukowców

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 17:02

Zobacz także

Nasze propozycje