Poprzedni artykuł: Co nosić podczas upałów? 5 trendów, które warto wypróbować jeszcze teg... Następny artykuł: Koronkowe, tiulowe, rozkloszowane – 10 bajkowych sukienek na wielkie w...

Męska moda plażowa w ciągu ostatnich 100 lat!

Moda,
Zapraszamy na kolejny popularny film z serii „100 lat historii mody” – tym razem cofamy się w czasie, aby z bliska przyjrzeć się męskiej modzie plażowej.

Od kombinezonów, po długie szorty i klasyczne bokserki - tak w największym skrócie mogłybyśmy opisać modę męską w ciągu ostatnich stu lat. Byłoby to jednak zbyt dużym uproszczeniem, bo wbrew pozorom, męskie kostiumy kąpielowe na przestrzeni lat wyglądały bardzo różnorodnie.

Film zrealizowany przez serwis Mode.com rozpoczyna powrót do roku 1915 – czasu kiedy mężczyźni na plażę zakładali dzianinowe kombinezony, które zapewne nie miały wiele wspólnego z wygodą. Podobnie było w kolejnej dekadzie, kiedy nadal dominowały stroje jednoczęściowe. Miejsce rękawów do łokcia zajęły jednak cienkie ramiączka.

Prawdziwy przełom nastąpił w latach 30. kiedy to mężczyźni zrezygnowali z górnej części, a na plaży zaczęli pojawiać się tylko w klasycznych bokserkach. Te w kolejnych latach występowały w różnych wariacjach – w latach 50. z paskiem, a w 60. w retro wzory.

Razem z nadejściem lat 80. Nogawki spodenek zaczynają się wydłużać, aż w 2005 roku sięgają kolan. Czasy obecne to kolejny powrót do klasycznych bokserek.

W której dekadzie według Was mężczyźni prezentowali się najlepiej?


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 11:50

Zobacz także

Nasze propozycje