Poprzedni artykuł: Małgorzata Rozenek w najmodniejszej sukience na lato! Jaka ona jest se... Następny artykuł: Ewa Farna postawiła na stylizację, która... dodała jej 10 kilogramów!

Skandal na pokazie mody! Modelce zabronili jeść przez 24 godziny...

Szczuplutka modelka okazała się "za gruba", by wystąpić w pokazie Louis Vuitton...

Chociaż niedawno z optymizmem pisałyśmy o zmianach w świecie mody (Francja wprowadziła regulacje dotyczące minimalnej wagi modelek), niestety wygląda na to, że pewne szkodliwe "standardy" wciąż pozostają aktualne. Opinię publiczną wzburzyła historia duńskiej modelki Ulrikke Høyer, którą wyrzucono z pokazu Louis Vuitton, bo była "zbyt rozdęta".

Patrząc na zdjęcia eterycznej blondynki, określenie "gruba" to chyba ostatni przymiotnik, jaki przyszedłby komukolwiek do głowy. A jednak Ulrikke okazała się niedostatecznie szczupła, by móc zaprezentować kolekcję znanej marki na pokazie w Kyoto. Jednak w tej historii najbardziej bulwersuje nie tyle sam fakt wykluczenia 20-latki z show, co sposób, w jaki ją wcześniej potraktowano. Ulrikke podzieliła się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem Facebooka - są szokujące.

Okazuje się, że początkowo modelka otrzymała wstępny angaż i została zaproszona do Japonii, by wziąć udział w pokazie. Jednak po przyjeździe do Kyoto zaczęły się problemy - agent zajmujący się castingiem stwierdził, że brzuch i pośladki Ulrikke wyglądają na "rozdęte" i zabronił jej jeść przez następne 24 godziny (!). Jakby tego było mało, następnego dnia rano dziewczyna była kontrolowana - agent sprawdzał, czy jako jedyna z pozostałych modelek na pewno nie je śniadania. Mimo, że Dunka rzeczywiście piła tylko wodę, tego samego dnia dowiedziała się, że została usunięta z pokazu i może wracać do domu. Jej ciało okazało się "zbyt problematyczne", jak na standardy show.

Post Ulrikke wzbudził duże poruszenie w mediach, jednak ona sama twierdzi, że nie chodzi jej o zemstę za wykluczenie z pokazu. Chciała po prostu opowiedzieć głośno o nieludzkim traktowaniu i bezdusznych ludziach, którzy "cieszą się władzą nad młodymi dziewczętami i wymuszają na nich zachowania, które są prostą drogą do zaburzeń odżywiania".

Nie da się ukryć, że historia jest bulwersująca. Na razie żadna z osób bezpośrednio powiązanych z wykluczeniem Ulrikke z pokazu nie ustosunkowała się do jej wypowiedzi. Być może dlatego, że tutaj nie bardzo jest co komentować - o ile odrzucanie modelek z show (choćby z powodu kaprysu projektanta) jakoś szczególnie nie zaskakuje, tak zakazywanie jedzenia zdecydowanie jest czymś, co należy piętnować.

Co sądzicie o tej historii? Czy Ulrikke faktycznie jest "za gruba"?

Zobacz też: 15 tysięcy osób czeka w kolejce po te buty. Naprawdę są aż tak piękne?

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 14:08

Zobacz także

Nasze propozycje