Milan FW: Moschino - wiosna lato 2016. Czym dom mody zaskakuje tym razem?

Poprzedni artykuł: PORADNIK: 6 błędów, które sprawiają, że wyglądasz na niższą niż jesteś Następny artykuł: Milan FW: Niesamowita odsłona stylu retro w nowej kolekcji Gucci
Modelki jako pracownice pomocy drogowej i myjni samochodowej? Szalone pomysły Jeremy'ego Scotta dla Moschino chyba już nikogo nie dziwią. Ubrania jak zwykle są ekstrawaganckie, dziwne, ale czy rzeczywiście do noszenia?

Była już inspiracja siecią McDonald's, lalkami Barbie czy kreskówkami. Tym razem Moschino proponuje stylistykę, która kojarzyć może się z wieloma rzeczami, ale na pewno nie z modą damską. Mowa tu o fasonach i kolorach nawiązujących do uniformów pracowników budowy dróg czy myjni samochodowych.

Moschino wiosna lato 2016

W kolekcji widzieliśmy odważne połączenie odblaskowej żółci i czerwieni, kapelusze ze znaków drogowych oraz... sukienki, które przypominają szczotki z myjni samochodowych. Choć na wybiegu pojawiły się także mniej odważne kreacje i klika klasycznych fasonów, większość sylwetek bardzo mocno kojarzyła się z odzieżą roboczą, ale w typowo zabawnej, charakterystycznej dla domu mody Moschino wersji.

moschino

Pokaz Moschino Milan Fashion Week

Scenografia podczas pokazu najnowszej kolekcji Moschino wiernie oddawała motyw przewodni kolekcji. Pierwsza - pełna znaków drogowych, odblasków i świateł kojarzyła się z przebudowywaną autostradą, a druga ze względu na bańki mydlane i wielkie szczotki - z myjnią samochodową. Co ciekawe, przybyli na pokaz goście otrzymali prezenty bezpośrednio nawiązujące do motywu przewodniego kolekcji - mowa tu o etui w kształcie... spryskiwacza do szyb!

Do oglądania czy do noszenia?

Każda kolekcja Moschino z kontrowersyjnym motywem przewodnim na pierwszy rzut oka wydaje się być nie do noszenia. Ale tak jak w przypadku sukienek czy torebek z logo McDonald's, tak i tym razem ekscentryczna kolekcja powoli zyskuje swoich zwolenników. Trzeba jednak przyznać, że w tych ubraniach trudno nie wyglądać jak ofiara mody.

moschino

Fot. instagram / gilda_grazia_it

Co myślicie o kolekcji Moschino? Czy to moda, która nadaje się do noszenia?

zdjęcia: Imax Tree

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 grudnia 2019, 01:52

Nasze propozycje