Poprzedni artykuł: Julia Wieniawa w lateksowych spodniach. To jedna z jej najlepszych sty... Następny artykuł: Duet Diligent zwycięzcą FRESH FASHION AWARDS powered by NOIZZ

Mimo świetnych ocen nie dostanie dyplomu ukończenia szkoły - wszystko z powodu... bluzki!

Moda, , tagi: szkoła, viral, bluzka, dress code
Co takiego ma w sobie bluzka, która rozwścieczyła dyrekcję szkoły i ściągnęła ogromne kłopoty na uczennicę?

Wzorowa uczennica została zawieszona w prawach ucznia na dwa tygodnie przed ukończeniem szkoły, bo założyła... nieodpowiednią bluzkę. To nie żart - za złamanie regulaminu dyrektor amerykańskiego liceum groziła nastolatce aresztowaniem! Na czym polega niestosowność bluzki, która postawiła pod znakiem zapytania 4 lata ciężkiej pracy?

Zawieszenie w prawach ucznia za... bluzkę z dekoltem

Kontrowersyjna historia miała miejsce w jednej z amerykańskich szkół średnich w Północnej Karolinie. Summer, uczennica ostatniej klasy miała za dwa tygodnie odebrać dyplom ukończenia szkoły. Niestety, doszło do incydentu, który nieoczekiwanie przekreślił jej plany. Wszystko za sprawą zielonej bluzki eksponującej ramiona, w której pewnego dnia dziewczyna pojawiła się na lekcjach.

W przerwie pomiędzy zajęciami do Summer podeszła dyrektor szkoły z poleceniem przebrania części garderoby, która miała naruszać szkolny regulamin. Gdy dziewczyna odpowiedziała, że nie ma takiej możliwości, wezwano ochronę i zaprowadzono ją do pokoju nauczycielskiego. Tam uczennica usłyszała, że albo natychmiast przebierze bluzkę, albo zostanie... aresztowana. Ostatecznie do tego nie doszło, ale Summer i tak została ukarana w najcięższy możliwy sposób - zawieszono ją w prawach ucznia do końca roku szkolnego.

Dress code ważniejszy od ocen?

Z powodu zawieszenia Summer nie będzie mogła podejść do końcowych egzaminów, nie otrzyma też świadectwa ukończenia szkoły. Sytuacja jest podwójnie bulwersująca z uwagi na fakt, że dziewczyna przez cztery lata świetnie się uczyła (średnia ocen 4.4) i nie sprawiała żadnych problemów wychowawczych. W dodatku zieloną bluzkę, która stała się przyczyną nieszczęścia, trudno uznać za szczególnie wyzywającą - wprawdzie odkrywa ona część ramion, ale całkowicie zasłania biust i ma długi rękaw. Polskie nastolatki, które są przyzwyczajone do znacznie odważniejszych stylizacji, prawdopodobnie dostałyby ataku śmiechu, sądząc, że ktoś stroi sobie z nich żarty. Same zobaczcie:

Źródło zdjęcia: screen z YouTube.com/WCNC

Sprawą zainteresowały się media - Summer pojawiła się w programie WCNC.com, gdzie opowiedziała o przykrym wydarzeniu. Uczennica ma zamiar odwołać się od krzywdzącej decyzji dyrekcji. Co prawda w wielu amerykańskich szkołach panują surowe zasady dotyczące ubioru, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym przypadku kara jest zdecydowanie nieadekwatna w stosunku do przewiny.

Poniżej odcinek programu, w którym wystąpiła Summer:

Źródło zdjęcia: screen z YouTube.com/WCNC

Co sądzicie o tej historii? Czy zielona bluzka naprawdę jest tak kontrowersyjna?

Zobacz też: Klientka publicznie wyśmiała makijaż kasjerki. Reakcja obrażonej kobiety stała się viralem!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 19:10

Zobacz także

Nasze propozycje