Poprzedni artykuł: Minimalistyczne suknie ślubne dla miłośniczek elegancji Następny artykuł: Nowy lookbook La Mania zachwyca!

Jak rozpoznać czy buty będą niewygodne? Oto 4 sposoby!

Moda, , tagi: buty, szpilki, wygodne szpilki, okazje
Jak przestać kupować niewygodne pary butów? Oto kilka sposobów na uniknięcie nietrafionych zakupów.

Zwróć uwagę na twardość buta

Kiedy przymierzamy buty wykonane z twardego, sztywnego i najczęściej sztucznego tworzywa możemy być właściwie pewne, że  będą nas mocno obcierać, a stopa będzie się w nich męczyć. Może tak być tylko na początku, ale równie dobrze buty mogą wcale się nie rozbić, a obcieranie będzie nam towarzyszyć przez cały czas. Podobna sytuacja dotyczy twardej wkładki wewnątrz buta, która sprawia, że każdy krok staje się prawdziwą męką.

Zrób sobie spacer po sklepie

Aby sprawdzić czy buty będą niewygodne nie wystarczy stanąć w nich przed lustrem i zrobić kilka kroków po sklepie. W sklepach obuwniczych wokół półek bardzo często podłoże przygotowane jest tak, aby większość butów wydawała nam się wygodna. Warto spędzić w butach kilka minut i zrobić dłuższy spacer po sklepie, tak aby zyskać pewność, co do tego czy chodzenie w butach będzie faktycznie możliwe.

Przymierzaj buty o odpowiedniej porze

Główny powodem, przez który przypadkowo kupujemy za ciasne buty jest nieodpowiednia pora przymiarki. Najlepiej jest przymierzać je pod koniec dnia, kiedy nasze stopy są odrobinę spuchnięte. Kiedy przymierzamy je rano możemy kupić buty, które po kilku godzinach noszenia okażą się zbyt małe, a co za tym idzie – bardzo niewygodne.

Spójrz realnie na typ i wysokość obcasa

Aby uniknąć zakupu niewygodnych butów warto realnie ocenić to, czy będziemy potrafiły się w nich poruszać. Wysokie obcasy na cienkiej szpilce są co prawda piękne, ale najczęściej okazują się błędnym zakupem, bo są zazwyczaj… piekielnie niewygodne. Jeśli chcemy kupić dość wygodne buty na obcasie najlepszym wyborem będą te na stabilnym słupku, masywnym obcasie lub na delikatnej platformie, najlepiej o wysokości nie przekraczającej 8-9 cm. Te wyższe rzadko kiedy mają cokolwiek wspólnego z wygodą.

Zobacz ponadto 3 sprawdzone triki, dzięki którym obcasy będą wygodniejsze!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 sierpnia 2019, 13:53

Nasze propozycje