Poprzedni artykuł: Body chain - biżuteria na ciało. Inspiracje z Instagrama Następny artykuł: Trend: współczesna wygoda i funkcjonalność

Odważny krok na wybiegu w Mediolanie - modele z trądzikiem

Wielu osobom wydaje się, że aby chodzić po wybiegu trzeba mieć nie tylko idealną figurę, ale także nieskazitelną cerę. Czyżby jednak szykował się przełom?

Oglądając relacje z pokazów mody można zauważyć, że oprócz samych kreacji, liczy się również oprawa wizualna i zaskoczenie widza. Ostatnio dość duże zamieszanie w branży wywołał pokaz malezyjskiego projektanta Moto Guo w ramach Tygodnia Mody w Mediolanie. Zdecydował się on bowiem na to, aby jego projekty zaprezentowali modele z trądzikiem. Nie ma tutaj mowy o pojedynczych pryszczach, lecz o zmianach na całej twarzy. 

Skąd decyzja o tak odważnym kroku? Otóż marka pragnie przekazać, że nie powinniśmy się wstydzić swoich niedoskonałości.

Przebarwienia i wypryski to coś naturalnego, jednak zaprezentowanie ich na wybiegu to nowość, która wzbudziła spore zainteresowanie w branży. 

Pimples and rashes are in fashion Now!!! This is the make-up created by me @Motoguo ! #maccosmetics #macbackstage #mfw #motoguo #lovemyjob

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Roberta Betti (@roberta.betti)

Jeden z makijażystów zrobił zdjęcie modelom i podpisał je: "pryszcze i wypryski są teraz w modzie". Nie chodzi tutaj jednak o dosłowny przekaz. Moto Guo chciał po prostu pokazać, że jest wrażliwy na problemy ludzi, którzy borykają się z problemami skórnymi na co dzień.

Na Tygodniu Mody od dawna zwraca się uwagę na różnorodność urody, a wybór modeli z trądzikiem był po prostu kolejnym tego przykładem. 

Zobaczcie, jak się prezentowali modele. 

Pimples are stylish!!! Make up @roberta.betti @maccosmetics #macfamily #macbackstage #motoguo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alessia Pelistri (@alessiapelistri)

Backstage at @motoguo today with @fredrikstannow #backstage #motoguo #SS17 #mfw #modeling

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Martin Klok (@martinklok)

a c n e i s t h e n e w b l a c k M o t o G u o s p r i n g 2 0 1 7 #motoguo #ss17 #spring2017 #acne #badskin #crazyfashion #wtf

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika T e d d y C z o p p (@teddyczopp)

Zobaczcie także:  Życie bez trądziku- jak leczyć trądzik u dorosłych?

Foto: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 15:15

Zobacz także

Nasze propozycje