Poprzedni artykuł: Reserved na zimę 2015 - najnowszy lookbook marki Następny artykuł: Poznaj kolekcję Volcano!

5 błędów, które często popełniamy podczas zakupu płaszcza

Podstawa jesienno-zimowej garderoby jaką jest ciepły płaszcz to jeden z najważniejszych zakupów podczas przygotowań do niskich temperatur. Jakich błędów należy unikać, aby wybrać idealny płaszcz? Zobaczcie!

jak dobrać płaszcz

Nie zwracasz uwagi na skład

Dobry skład to największa zaleta płaszcza na zimę. To nie fason czy modny krój powinien nas skłonić do zakupu – w pierwszej kolejności to dokładne przeanalizowanie metki powinno być dla nas priorytetem. Czego zatem szukać w składzie płaszcza? Oczywiście wełny. Najlepszym wyborem będą płaszcze w całości wykonane z wełny lub ze znikomą domieszką innych włókien (nie więcej niż 10-20 proc.), które czasem poprawiają komfort noszenia - przykładowo dzięki nim wełna przestaje "gryźć".  Jak natomiast sprawdzić czy wełna, z której wykonany jest płaszcz jest dobrej jakości? Należy przez chwilę mocno ścisnąć materiał w dłoni - jeśli nie powstały zagniecenia oznacza to, że wełna jest warta zakupu.

Wybierasz materiał, który wygląda na nieporządny

Płaszcz, który już w sklepie zaczyna się mechacić? Czarny materiał, do którego przywiera wszystko dookoła? Bardzo dobrze znamy ten widok – tego typu płaszcze nigdy nie będą wyglądały dobrze. Jeśli płaszcz już na wieszaku nie wygląda elegancko, pomyśl o tym, jak będzie wyglądał po kilku tygodniach noszenia. Nieustanne czyszczenie prawdopodobnie stanie się udręką, a płaszcz i tak będzie wyglądał na znoszony. Po kilku miesiącach prawdopodobnie z konieczności będziesz musiała kupić nowy.

Wybierasz fasony, które ukrywają Twoją sylwetkę

To oczywiste, że podczas wyboru płaszcza szukamy modnych fasonów, ale to nie trendy są najważniejsze, a to jak wyglądamy w danym płaszczu. Okrycie wierzchnie zazwyczaj nosimy na co dzień przez kilka dobrych miesięcy, dlatego powinno podkreślać atuty naszej sylwetki, a nie je ukrywać. Przecież nie chodzi o to, by ktoś na nasz widok powiedział – „masz piękny płaszcz”. Zawsze lepiej usłyszeć, że to my wyglądamy w nim pięknie.

Nieodpowiednio przymierzasz płaszcz

Dobieranie płaszcza zimowego nie powinno się odbywać w biegu, gdyż wtedy mogą nam umknąć istotne wady płaszcza. Przykładowo - płaszcz powinnyśmy przymierzać na gruby sweter bądź bluzkę, gdyż zazwyczaj to takie rzeczy nosimy zimą. Kiedy na zakupy wybierzemy się w cienkiej koszuli, później może okazać się, że kupiłyśmy zwyczajnie za mały płaszcz. Podczas przymiarki warto także kilka razy wyciągnąć ręce do przodu i do góry, aby sprawdzić czy płaszcz nie jest za mały w ramionach. Konieczne jest także sprawdzenie długości – jeśli przymierzamy krótki płaszcz, warto się nachylić i sprawdzić czy nie odsłania on pleców.

Kupujesz płaszcz tylko dlatego, że jest tani

Zakup płaszcza warto traktować jako inwestycję na lata. Zakup taniego, słabej jakości płaszcza najczęściej wiąże się z koniecznością kupna kolejnego już w następnym sezonie. Nie znaczy to oczywiście, że każdy niedrogi płaszcz zawsze jest złym pomysłem. Często może okazać się jednak, że kupowanie płaszcza tylko dlatego, że jest tani nie jest żadną oszczędnością. Jen porządny płaszcz noszony przez kilka lat zazwyczaj jest  tańszym rozwiązaniem niż kilka tanich płaszczy kupowanych co sezon. Jeśli rzeczywiście chcesz zaoszczędzić pomyśl o zakupie płaszcza dobrej jakości podczas wyprzedaży.

Zobaczcie również - jak dobrać fason płaszcza do figury!

Często popełniacie te błędy?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 09:37

Zobacz także

Nasze propozycje