Poprzedni artykuł: Świąteczne swetry, które wprowadzą Cię w bożnarodzeniowy nastrój Następny artykuł: 7 najlepszych stylizacji gwiazd na pokazie Roberta Kupisza

5 rzeczy, które warto wiedzieć o pokazie TANGO Roberta Kupisza

Moda, , tagi: pokaz mody, robert kupisz
2 grudnia w warszawskiej hali Soho Factory odbył się pokaz nowej kolekcji Roberta Kupisza na sezon jesień-zima 2016/2017. Oto najważniejsze fakty dotyczące tego wydarzenia!
robert kupisz tango

Tango jako motyw przewodni

Motywem przewodnim kolekcji było TANGO, gdyż taniec to jedna z największych pasji projektanta. Robert Kupisz wybrał najbardziej zmysłowy , sensualny , gwałtowny i pełen emocji taniec, ale temat zinterpretował we właściwy sobie sposób. Na wybiegu widzieliśmy połączenie charakterystycznego dla projektanta stylu sportowego z nonszalancką elegancją. Jak wyjaśnia sam projektant - „Szczególnie lubię tzw. próbę parkietu, gdy tancerze przychodzą rozgrzać się przed turniejem. Częściowo ubrani w dresy, częściowo w stroje do tańca towarzyskiego. Jest to mieszanka szczególnie mi bliska: sportowej nonszalancji ze stylizacją glamour. […]To właśnie wykorzystałem podczas mojego pokazu.”

robert kupisz tango

Co dominowało w kolekcji?

Po motywie przewodnim kolekcji moglibyśmy się spodziewać, że na wybiegu zobaczymy przede wszystkim kobiece i seksowne fasony podkreślające figurę modelek. Ale Robert Kupisz zrezygnował z tak dosłownej interpretacji. W kolekcji dominowały nieoczywiste połączenia – przykładowo  sportowe bluzy i luźne t-shirty zestawiono z widowiskowymi spódnicami z cekinów w stylu glamour, a miękkie płaszcze czy skóry - z prześwitami. Robert Kupisz zachęca do modowych eksperymentów także panów – w kolekcji męskiej obok typowych dla projektanta bluz, widzieliśmy także bardziej odważne propozycje – połyskujące tkaniny, futra czy kożuchy.

robert kupisz tango

Świetna muzyka

Tego, że kolekcji będzie towarzyszyć genialna muzyka mogliśmy się spodziewać po nazwie kolekcji. Pełna emocji, namiętności, trzymająca w napięciu muzyka doskonale korespondowała z sylwetkami na wybiegu.

Wizaż i fryzury

Nie mogłybyśmy nie wspomnieć o zasługującym na dużą pochwałę wizażu oraz fryzurach modelek. W kwestii makijażu postawiono na ciemną oprawę oczy (wyraziste brwi), rozświetlenie cery oraz usta w mocnym bordowym kolorze. Ale to fryzury zachwyciły nas w największym stopniu – postawiono na gładkie upięcie oraz duży kok przepleciony metaliczną tasiemką. Dzięki temu modelki wyglądały niezwykle zmysłowo i intrygująco.

robert kupisz tango

Gwiazdy na pokazie kolekcji

Jak zwykle na pokazie Roberta Kupisza pojawiło się liczne grono polskich gwiazd. Większość z nich wybrała stylizacje nawiązujące do kolekcji – czyli w klimacie tango. Na pokazie pojawiły się m.in. Monika Olejnik, Joanna Krupa, Edyta Herbuś, Paulina Drażba, Joanna Horodyńska, Aneta Kręglicka czy Anna Wendzikowska.

robert kupisz tango

zdjęcia: Jacek Kurnikowski / AKPA

Co myślicie o nowej kolekcji projektanta?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 marca 2019, 19:10

Zobacz także

Nasze propozycje