Poprzedni artykuł: Gdzie kupić ramoneskę na wiosnę 2020? Modną i niedrogą znajdziesz w Li... Następny artykuł: Ulubione buty sportowe modelek? Wszystkie noszą teraz trampki Converse

Porządki w szafie - 5 rzeczy, których powinnaś się pozbyć

Moda,
,
, tagi: porządki w szafie
Wiosna to najlepszy czas na porządki w szafie. Istnieje kilka rzeczy, których z pewnością musicie się pozbyć. Są to między innymi ubrania w złym rozmiarze i kolorze lub takie, które zalegają w szafie od miesięcy, a nawet lat!

Pełna szafa ciuchów, a nadal nie macie się w co ubrać? Większość kobiet dobrze zna ten problem. Regularne porządki w szafie to klucz do sukcesu. Należy je przeprowadzić rygorystycznie i bez sentymentów. Sprawdźcie, których ubrań koniecznie trzeba się pozbyć. Nie chcecie wyrzucać niemal nowych ubrań? Zawsze możecie je przerobić, sprzedać lub oddać rodzinie i potrzebującym.

porządki w szafie

Porządki w szafie - jakich rzeczy powinnaś się pozbyć?

Zniszczone ubrania

Nie ma nic gorszego niż trzymanie zniszczonych ubrań. Nawet najlepszej jakość super modna bluzka nie będzie dobrze wyglądała, jeśli będzie zmechacona lub poplamiona.

Pozbądźcie się wszystkich rzeczy, które:

  • mają przetarcia, dziury,
  • są zmechacone,
  • mają plamy, nie do sprania,
  • są rozciągnięte lub zniekształcone,
  • mają przesunięte szwy,
  • mają sprane nadruki.

Jeśli w jakikolwiek sposób można odświeżyć ubrania, na przykład za pomocą maszynki do ubrań czy nitki i igły, możemy je zostawić. Oczywiście pod warunkiem, że od razu je naprawimy i nie będę zalegać w naszej szafie kolejne miesiące. Jeśli jednak uszkodzenie jest trwałe, bezwzględnie pozbywamy się takiej rzeczy. 

Ciuchy w złym rozmiarze

Bardzo często mamy tendencje do trzymania w szafie rzeczy w złym rozmiarze. Dzieje się tak często w przypadku kiedy nasza waga się zmienia, a nie chcemy kupować nowej garderoby lub gdy robimy zakupy online i nie chce nam się odsyłać zamówienia. Niektóre osoby specjalnie kupują mniejsze ubrania, żeby znaleźć motywacje do zrzucenia nadprogramowych kilogramów.

Rzadko zdarza się jednak tak, że szybko dochodzimy do wymarzonej wagi. Nawet jeśli po dłuższym czasie schudniemy czy przytyjemy, starsze ubrania mogą się nam już nie podobać. Dlatego zawsze należy kupować odzież w dobrym rozmiarze. Lepiej mieć kilka dobrze dopasowanych bluzek, niż całą szafę rzeczy, w których źle wyglądamy lub ich w ogóle nie zakładamy.

Zobacz także:5 patentów, jak utrzymać porządek w szafie.

Rzeczy, które zalegają w szafie

Właściwie istnieje jedna prosta zasada, aby pozbyć się ubrań z tego punktu. Wystarczy wyjąć wszystkie rzeczy i ułożyć je na trzech kupkach:

  • ubrania, których nie nosiłyśmy ponad rok,
  • ubrania, których nie nosiłyśmy ponad pół roku,
  • ubrania, które regularne nosimy.

Rzeczy z pierwszej kupki powinny zniknąć z naszej garderoby. To najszybsza część porządków w szafie. Wyjątkiem mogą tu być kostiumy kąpielowe i ubrania na specjalne okazje oraz specjalistyczne. Drugiej grupie ubrań powinnyśmy się przyjrzeć z większą uwagą. Być może są to letnie ciuchy, których długo nie nosiłyśmy ze względu na niskie temperatury lub sukienka, którą zakładamy tylko na wesela. Jeśli jednak jest to zwykła koszulka, to najwyraźniej za nią nie przepadamy i raczej już jej nie założymy.

Jeśli nie jesteście pewne, czy pozbyć się danego ubrania, na miesiąc czy dwa należy schować go gdzieś poza zasięgiem. Jeśli będzie nam jej brakować, można ją z powrotem schować do szafy. Jeśli nie, no cóż... wiecie, co trzeba z nią zrobić.

Ubrania do malowania i noszenia po domu

Uwierzcie, że cała szuflada ubrań do noszenia po domu nie jest wam potrzebna do szczęścia. Oczywiście ciuchy mogą się przydać do remontu, sprzątania, malowania, ćwiczeń i wyburzania ścian. Tylko czy do tej pory się przydały? 2-3 komplety ubrań po domu naprawdę w zupełności wam wystarczą.

Odzież, która nie pasuje do sylwetki lub urody

Często jest tak, że niektóre ubrania świetnie wyglądają na modelce, na Instagramie lub naszej koleżance, ale my się czujemy w nich okropnie. Odpowiednio dobrany fason i kolor ubrań to podstawa dobrego stylu. Nikt nie czuje się dobrze w ciuchach, które podkreślają niedoskonałości sylwetki lub nadają cerze trupi wygląd. Oczywiście wyjątkiem są tutaj na przykład ciuchy oversize.

Trzeba pamiętać, że jeśli jakieś ubranie nie do końca pasuje do naszej sylwetki, lecz świetnie się w nim czujemy, nie musimy się go pozbywać! Jeśli jednak nie znosimy koloru żółtego, nie nośmy go na siłę, tylko dlatego, że jest modny.

Zobacz także:Krągła sylwetka - jakie ubrania wybierać?

Co zrobić z ubraniami po porządkach w szafie?

Wiele osób bardzo niechętnie zabiera się do porządków w szafie. Ciężko bowiem się pozbyć rzeczy, za które zapłaciłyśmy i założyłyśmy tylko dwa razy. Do tego dochodzą sentymenty, nietrafione prezenty, ulubione ubrania, które już na nas nie pasują i kwestie braku funduszy na zakup nowej garderoby. Jednak trzymanie szafy pełnej ciuchów, w których nigdy nie chodzimy, nie ma żadnych plusów.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, by porządki w szafie nie wydawały się takie drastyczne. Tak naprawdę wyrzucić powinnyśmy jedynie rzeczy zniszczone. Po pierwsze, jeśli jest taka możliwość, możemy naprawić lub przerobić rzeczy i nadać im drugie życie. Ubrania, które mają zły rozmiar, kolor lub nie są w naszym stylu, możemy sprzedać na Vinted, Allegro lub innych aukcjach. Jeśli nie uda się nam ich sprzedać, oddajmy je komuś z rodziny lub osobom potrzebującym. W ten sposób ubrania nie trafią do kosza, a pozbędziemy się zbędnych rzeczy i być może uda nam się zebrać trochę pieniędzy na uzupełnienie garderoby.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 21:50

Nasze propozycje