Poprzedni artykuł: Kasia Cichopek w hicie Instagrama. Upolowała go w Sinsay! Następny artykuł: Anna Lewandowska w hicie z Zary. To największy trend Instagrama

Rozmiarówka spodni damskich - jak ułatwić sobie zakup spodni przez internet

Moda,
,
, tagi: spodnie damskie
Rozmiarówka spodni damskich to przede wszystkim cztery wartości - obwód talii i bioder, a także długość nogawki w dwóch wariantach - całkowita i mierzona od wewnętrznej strony. Żeby odpowiednio dobrać spodnie, należy więc dokładnie znać swoje proporcje.

Spodnie to jedyny element garderoby, który nie może być traktowany jako produkt oversize. O ile balloon jeans, czy dresowe spodnie mogą być luźne na ich długości, to zawsze muszą być dopasowane m.in. w pasie, jak i nie być zbyt krótkie. W przypadku znakowania odzieży w postaci liter np. XS, M, L czy XXL, będących skrótami od extra small, medium, large itd., kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru zależna jest od producenta. Każda marka przyjmuje inne standardy, stąd częste problemy z rozmiarówką spodni damskich. Amerykańskie firmy często mają zawyżone rozmiary, a europejskie marki stosują niższe wartości, zwłaszcza firmy odzieżowe z Francji, których spodnie będą węższe. Decydując się na brand z Hiszpanii, powinnyśmy mieć na uwadze, że rozmiarówka spodni damskich może różnić się na ich długości - są zwykle dość krótkie.

Zobacz także:Jak i do czego nosić skórzane spodnie?

Rozmiarówka spodni damskich w postaci tabeli

Przed zakupem spodni poznaj dokładnie swoje wymiary. Obwód pasa mierz na wysokości talii, natomiast bioder w najszerszym ich punkcie, dzięki temu unikniesz pomyłki. Warto pamiętać również, że zasady te dotyczą klasycznych modeli spodni. W przypadku dżinsów typu high waist, czy innych krojów, potrzebne będzie dodatkowe zebranie miary. Rozmiarówkę spodni damskich sprawdzamy porównując każdą z miar. Przykładowo, jeśli mamy 67 cm w talii i 94 cm w biodrach, to powinnyśmy wybrać rozmiar 36 lub w przypadku jeansów 28/29.

Poniższe wartości dotyczące obwodu talii i bioder podane są w centymetrach.

Rozmiarówka spodni damskich

Źródło: Wizaż.pl

Zobacz także:Paper bag pants - spodnie, które wyszczuplają talię

Jak kupić spodnie przez internet?

Rozmiarówka spodni damskich często rozpoczyna się od wartości 32, kończąc na 46. To klasyczne rozmiary stosowane przez sieciówki. Jeśli mowa o dżinsach, to zgodnie z powyższą tabelą rozpoczyna się ona od 24 i kończy na 35. Często przyjmowaną wartością w rozmiarówce spodni damskich są również cale. Odnoszą się one najczęściej do obwodu talii lub długości. W takim przypadku, posiadając na metce np. rozmiar 23, żeby sprawdzić, czy odpowiadają szerokości twojej talii, pomnóż go przez 2,5. Uzyskasz wtedy wartość w centymetrach. 

Zara, H&M i inne popularne sieciówki posiadają na swoich stronach internetowych własne tabele, które nie tylko precyzują rozmiary, ale również często pokazują punkty pomiaru, by nie zebrać złej miary np. z bioder. Sklepy internetowe wprowadziły również rozmiarówkę spodni damskich, jak i męskich w formie kalkulatorów i przeliczników. W ten sposób wpisując swoje rozmiary i preferencje, sklep generuje dla ciebie najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo, informuje, który produkt, model i rozmiar wybrały inne klientki o podobnych preferencjach.

Rozmiarówka spodni damskich

Źródło: Zara

Jeśli dostępne modele spodni nie spełniają twoich oczekiwań ze względu na typ posiadanej figury, np. gruszki i spodnie zwykle okazują się zbyt długie, krótkie lub niedopasowane w talii, wybierz te, które odpowiadają twojej długości nogawki. Spodnie łatwo jest krawcowej dopasować w pasie, trudniej natomiast pracuje się z nogawkami. Jeśli kupujesz spodnie z rozciągliwego materiału, a wahasz się pomiędzy mniejszym, a większym rozmiarem, miej na uwadze, że mogą się one rozbić, przez co nie będą dobrze dopasowane. W takim przypadku lepiej wybrać mniejsze spodnie.

Źródło zdjęcia głównego: Mnz / Unsplash

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2020, 13:06

Nasze propozycje