Poprzedni artykuł: Halle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej. Wielki sukces projektantki! Następny artykuł: Anna Mucha w sukience, która... pięknie wyszczupla biodra

Jak wyszczuplić twarz okularami? Sprawdź, w których będziesz wyglądać najlepiej!

Moda, , tagi: okulary przeciwsłoneczne
Zastanawiasz się, jak dobrać okulary do kształtu twarzy? To trudna, ale z pomocą eksperta udało nam się wybrać te, w których będziesz wyglądać najlepiej!

Przy wyborze oprawy okularowej jedną z najbardziej istotnych ról będzie odgrywał kształt naszej twarzy, później kolor włosów i oczu oraz karnacja. Odpowiednio dobrana oprawa najlepiej skoryguje niedoskonałości naszej twarzy. A najlepiej zacząć od zdefiniowania włanie jej kształtu. 

Zobacz także: Te okulary jeszcze do niedawna były symbolem obciachu, a teraz wracają!

Warto by przy wyborze oprawy okularowej była z nami osoba, której ufamy – podpowie nam, czy rzeczywiście wyglądamy dobrze w takim rodzaju, kształcie i kolorze oprawy. Niezastąpione będzie także doświadczone oko optyka, który na pewno udzieli cennych rad i wskazówek oraz pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie - mówi ekspert marki TONNY Waldemar Błoch, optyk z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa jest tak samo szeroka jak wysoka, z ostrymi zaokrąglonymi kątami. Jak mówi Waldemar Błoch, "najlepszym wyborem, w tym przypadku, będą oprawy owalne, zaokrąglone, kocie oprawy, z dosyć wysoko położonym mostkiem". Co zyskamy dzięki temu? Przede wszystkim złagodzimy ostre kąty twarzy i wydłużymy ją.

1. Sinsay, okulary przeciwsłoneczne, 14,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

2. House, okulary przeciwsłoneczne, 29,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

3. Reserved, okulary przeciwsłoneczne, 39,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

Twarz owalna

Kobiety, które mogą się pochwalić owalnym kształtem twarzy, są prawdziwymi szczęściarami! Mogą sobie pozwolić na dobór naprawdę wielu modeli okularów. Waldemar Błoch podpowiada, że"do tego rodzaju twarzy najlepszym wyborem są oprawy, które będą nieprzytłaczające, zaokrąglone, zbliżone do szerokości twarzy". Dzięki temu zachowamy balans proporcjonalnej twarzy. 

1. House, okulary przeciwsłoneczne, 39,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

2. Reserved, okulary przeciwsłoneczne, 39,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

3. Sinsay, okulary przeciwsłoneczne, 14,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca jest dość charakterystyczna, bo najbardziej rzucającym się w oczy elementem, jest szerokie czoło. Buzia zwęża się w dodatku ku dołowi aż do brody. Waldemar Błoch tłumaczy, że "do tego rodzaju twarzy będą najlepiej pasowały oprawy owalne, okrągłe, o kocim kształcie, delikatnie kanciaste". Zastosowanie takich kształtów oprawek pozwoli na optyczne zmniejszenie skroni.

1. Sinsay, okulary przeciwsłoneczne, 14,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

2. Reserved, okulary przeciwsłoneczne, 39,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

3. House, okulary przeciwsłoneczne, 29,99 zł - kliknij i kup TUTAJ

Twarz okrągła

Twarz okrągła jest tak samo szeroka jak wysoka i w dodatku łagodnie zaokrąglona. Waldemar Błoch podpowiada, że "powinnyśmy szukać opraw kwadratowych, kanciastych, prostokątnych, niezasłaniających kości policzkowych". Dzięki temu uda nam się optycznie wyszczuplić i wydłużyć naszą twarz. Należy wystrzegać się okrągłych opraw.

1. Asos, okulary przeciwsłoneczne, 12 funtów (57 zł) - kliknij i kup TUTAJ

2. Asos, okulary przeciwsłoneczne, 14 funtów (67 zł) - kliknij i kup TUTAJ

3. Asos, okulary przeciwsłoneczne, 12 funtów (57 zł) - kliknij i kup TUTAJ

Zdjęcia: Studio Cienia, materiały prasowe

Nosisz na co dzień okulary korekcyjne? Podkreśl oko kolorowym eyelinerem:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 05:48

Zobacz także

Nasze propozycje